Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dotacja dla Trzebnickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

W piątek 1 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę, na mocy której Gmina Trzebnica wesprze remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dorosłych, prowadzonego przez Centrum pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W ramach umowy przekazane zostanie 15 tys. złotych na wymianę instalacji wodnej i wykonanie przyłącza do pralni zakładowej.

- Trzebnicki ZOL jest bardzo potrzebnym zakładem, gdzie pomoc mogą znaleźć ludzie w jesieni swego wieku, ale także ci schorowani czy po wypadkach. Odnajdują tam dobrą opiekę oraz namiastkę prawdziwego domu i ciepła rodzinnego – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał - Ważnym jest, by wspierać w ramach swoich możliwości funkcjonowanie tego centrum, co tą umową właśnie czynimy, bo liczy się dla nas tak samo dobro młodych i samodzielnych osób, jak i tych mieszkańców, którzy potrzebują nieustannej opieki. Taką opiekę znajdują właśnie w Trzebnickim Zakładzie Opieki Leczniczej.

Umowa została podpisana z Dyrektor Zakładu Siostrą Grażyną Czernecką, która również nie kryła swej radości: – Liczy się dla nas każda pomoc, a to dofinansowanie pozwoli nam na przeprowadzenie planowanego remontu. Dziękuje panu Burmistrzowi za dobre serce i pozytywne spojrzenie na naszą sprawę – podsumowała Siostra Grażyna Czarnecka.

IMG_4501.jpeg
Podpisanie umowy. Od Lewej: Barbara Krokowska Skarbnik Gminy Trzebnica, Burmistrz Marek Długozima oraz  Siostra Grażyna Czarnecka Dyrektor Trzebnickiego ZOL.