Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Taczów Wielki będzie miał plac zabaw

Stosowna umowa została podpisana przez Burmistrza Marka Długozimę 1 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. Na jej mocy zlecone zostało wykonanie placu zabaw dla miejscowości Taczów Wielki. Prace budowlane przeprowadzać będzie firma Free Kids s.c. A. Gąsiorek, Z. Adruszewski z Trzęsowic.

- Dla nas to bardzo ważny dzień, bo Taczów Wielki zyska miejsce, które uzupełni teren świetlicy i boiska w nowe możliwości rozrywki dla najmłodszych – powiedziała pani sołtys Renata Bisikiewicz komentując podpisanie umowy. – Cieszy nas również tempo, jakie ma przybrać prowadzona praca, dzięki któremu już 23 sierpnia będziemy cieszyć się z nowopowstałego placu zabaw. To właśnie na ten dzień zaplanowaliśmy oficjalne otwarcie, na które już teraz zapraszam wszystkich bardzo serdecznie – zakończyła pani sołtys.

W skład prowadzonych prac wchodzić będzie korytowanie, wysypanie bezpiecznej nawierzchni, montaż urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury takich jak ławki, a także wykonanie ogrodzenia. Plac zbaw ma być gotowy do 23 sierpnia, kiedy to planowane jest jego uroczyste otwarcie wraz ze świetlicą podczas zabawy dla dzieci na zakończenie lata.

IMG_4369.jpeg
Podpisanie umowy.

IMG_9997.jpeg
Wstępne ustalenia odnośnie powstania placu zapadły na marcowym spotkaniu Burmistrza Marka Długozimy oraz pani Sołtys Renaty Bisikiewicz.