Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Tyle razem dróg przebytych

26 lipca w otoczeniu rodziny i przyjaciół państwo Zofia i Apolinary Ślęzak dziękowali sobie nawzajem za okazaną miłość, opiekę i przyrzekali uczynić wszystko, by ich małżeństwo było nadal szczęśliwe. Złote Gody to niezwykły czas. Również tego dnia w imieniu prezydenta RP medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” wręczył Burmistrz Marek Długozima.

Państwo Zofia i Apolinary Ślęzak wzięli ślub 18 stycznia 1964 roku w Trzebnicy. Mają dwoje dzieci - Jadwigę urodzoną w 1964 roku i Sławomira, urodzonego w 1970. Dziś zarówno syn, jak i córka, mają swoje rodziny, a pani Zofia i pan Apolinary mogą cieszyć się wnukami.
Uroczystość Złotych Godów odbyła się w trzebnickim Ratuszu 26 lipca o godz. 12.00. Państwo Ślęzak słowa odnowionej przysięgi wypowiedzieli w obecności Magdaleny Kunickiej z Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebnicy i burmistrza Marka Długozimy, a także rodziny i przyjaciół. – Szanowni Jubilaci. Składam Wam najserdeczniejsze życzenia długich lat spokojnego życia w dobrym zdrowiu, szczęściu osobistym i rodzinnym oraz doczekania brylantowych godów – do państwa Ślęzak zwrócił się burmistrz Marek Długozima. Magdalena Kunicka z USC z Trzebnicy przypomniała wszystkim obecnym piękny wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: „Bo naprawdę macie w swoim życiu/tyle razem dróg przebytych/tyle ścieżek wydeptanych/tyle deszczów, tyle śniegów…/” Na koniec jubilatom odśpiewano gromkie sto lat, wzniesiono toast lampką szampana, po czym przyszedł czas na chwilę rozmowy. Pani Zofia i pan Apolinary zgodnie podkreślali, że na tej wspólnej małżeńskiej drodze najważniejsze są: miłość, zdrowie i wzajemny szacunek.

IMG_4064.jpeg Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu prezydenta RP jubilatom wręczał Burmistrz Marek Długozima.

IMG_4087.jpeg Łzy wzruszenia. Złote gody to dla państwa Ślęzak szczególna chwila.

IMG_4100.jpeg Wyjątkowe odznaczenia są powodem do dumy dla całej rodziny.

IMG_4142.jpeg Wpis do pamiątkowej księgi - pani Zofia Ślęzak.

IMG_4146.jpeg Wpis do pamiątkowej księgi - pan Apolinary Ślęzak.

IMG_4178.jpegPamiątkowe zdjęcie z rodziną, przyjaciółmi, a także burmistrzem Markiem Długozimą i pracownikiem USC Magdą Kunicką.