Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Plener po raz trzeci


W dniach 14-24 sierpnia 2014 roku w Trzebnicy odbędzie się III Międzynarodowy Plener Plastyczny. 14 artystów z Polski, Ukrainy i Niemiec zaprezentuje swoje prace. Będzie malarstwo, obrazy w metalu, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, grafika. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Gmina Trzebnica.

Do udziału w tegorocznym plenerze zostało zaproszonych 14 artystów z Polski, Ukrainy i Niemiec. Niektórych mieliśmy już sposobność gościć w Trzebnicy, inni będą po raz pierwszy. Artyści biorący udział w wydarzeniu posługują się w swojej twórczości różnorodną techniką. Będzie to więc malarstwo, obrazy w metalu, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, grafika. Wielu z nich szczyci się udziałem w krajowych i międzynarodowych wystawach.

W trakcie pleneru organizatorzy zapraszają na spotkania autorskie z artystami w „Kawiarni jadwiżańskiej” (Dom pielgrzyma) w Trzebnicy w niedzielę (17 sierpnia), godz. 16.00 i w czwartek (21 sierpnia), godz. 19.00.

Natomiast w niedzielę 24 sierpnia o godz. 15.30 podczas Festynu Parafialnego Bartłomiejki odbędzie się wernisaż poplenerowy. Będzie można wtedy nie tylko podziwiać, ale także zakupić prace artystów.

Patronatem medialnym objęły to wydarzenie: Gość Niedzielny, Radio Rodzina i Panorama Trzebnicka. Kuratorami pleneru są ks. Bogdan Giemza SDS i Janusz Łozowski. Gmina Trzebnica jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia. Więcej informacji na plakacie.

Plener Trzebnica 2014 plakat (2).jpeg