Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trwają wakacyjne remonty szkół

Trwające wakacje, to nie dla wszystkich czas odpoczynku - zamiast dzieci, do gminnych placówek oświatowych uczęszczają ekipy remontowe, aby po wakacjach dzieci mogły wrócić do jeszcze piękniejszych placówek. Dzieje się tak np. w Ujeźdźcu Wielkim, Przedszkolu nr 2 czy Gimnazjum nr 1.

Jak dowiedzieliśmy się od Mariusza Szkaradzińskiego – dyrektora Zespołu szkół w Ujeźdźcu Wielkim, odremontowane zostały schody, przy wejściu głównym zamontowano antypoślizgowe płytki. Na parterze, w trzech najbardziej tego potrzebujących klasach, zamontowane będą nowe podłogi, na pierwszym i drugim piętrze pomalowane zostaną wszystkie klasy, na drugim piętrze odnowiony zostanie korytarz, malowaniu podlegną również sekretariat oraz gabinet dyrektora. Odświeżona zostanie też elewacja budynku. Przy okazji remontu szkoły, pomalowana została także przyszkolna świetlica.

IMG_3834.jpeg
Burmistrz Marek Długozima wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim - Mariuszem Szkaradzińskim
IMG_3854.jpeg
IMG_3811.jpeg

W Przedszkolu Nr 2 im. Polskiej Niezapominajki, trwają prace związane z demontażem starej instalacji elektrycznej w wybranych pomieszczeniach i montażem nowej, odnowione zostaną korytarze. Na ściany położona została specjalna gładź wyrównująca, w wybranych salach wymienione zostaną grzejniki, zdarto stare podłogi, naprawie podlegnie również klatka schodowa.

DSC_0602.jpeg
IMG_3734.jpeg
Burmistrz Marek Długozima wraz z dyrektorką Przedszkola nr 2 - Agnieszką Paleczek- Oświęcimską
DSC_0609.jpeg

W Gimnazjum Nr 1 im. Henryka Brodatego kontynuowany jest ciąg remontów, które rozpoczęły się w tamtym roku, kolejne sale będą odnowione, a na ścianach biegnących wzdłuż korytarza położony zostanie specjalny grys odporny na ścieranie. Naprawione zostanie również okno na poddaszu obok sali służącej do nauki języka angielskiego, wymienione zostaną uszkodzone drzwi. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Gimnazjum również przeszło duży remont, naprawiono wejście od strony boiska sportowego, modernizacji uległa też znaczna część klatki schodowej i korytarzy, wymieniono także drzwi wewnątrz budynku.

DSC_0568.jpeg
DSC_0567.jpeg