Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Bezpieczne przejście dla pieszych na ul. H. Brodatego

W środę odbyła się wizja lokalna, która miała na celu ustalenie możliwie najdogodniejszej lokalizacji przejścia dla pieszych na ulicy H. Brodatego. O wybudowanie przejścia od dawna zabiegał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który podczas ostatniego spotkania z dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszkiem Lochem na temat utworzenia w Trzebnicy rond, poruszył również tę kwestię.

Burmistrz Marek Długozima tak uzasadniał konieczność powstania wspomnianego przejścia dla pieszych - do tej pory mieszkańcy ulicy Henryka Brodatego oraz ulicy Piwnicznej mieli duży problem z przemieszczaniem się na drugą stronę drogi . Najbliższe bowiem przejście znajduje się dopiero przy ul. Milickiej idąc w stronę targowiska. Teraz – dzięki dobrej współpracy z dyrektorem Lochem - to się na szczęście zmieni.

Sam dyrektor DSDiK sprawę rond oraz przejścia drogowego na ulicy H. Brodatego komentował tak - Bardzo się cieszę, że wraz z gminą możemy wykonać kolejne zadania mające na celu usprawnienie organizacji ruchu w mieście. Zależy nam na tym, by stosowane rozwiązania jak najlepiej służyły uczestnikom ruchu drogowego.

Podczas wizji lokalnej stwierdzono, że droga spełnia wymagane normy widoczności i pasy mogą być przez nią poprowadzone. By przejście mogło powstać, burmistrz zobowiązał się także do wybudowania odcinka chodnika po drugiej stronie ulicy H. Brodatego. Mające powstać przejście oraz ronda zwiększą bezpieczeństwo oraz znacząco usprawnią ruch na terenie Trzebnicy.
 

IMG_3986.jpeg
Na ulicy H. Brodatego ma się pojawić się przejście dla pieszych, które zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi dostanie się na drugą stronę, tej ruchliwej drogi.

IMG_3982.jpeg
Burmistrz wraz z przedstawicielką DSDiK.