Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Prace nad nową halą sportowo-widowiskową

Trwają prace związane z realizacją nowej hali sportowo-widowiskowej w Trzebnicy. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie projektu przy Szkole Podstawowej nr 2 Wojciechem Wawrzyniakiem z firmy „MODULO – Architektoniczna Pracownia Projektowa”.

Hala, która ma powstać do roku 2017, będzie jednym z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w regionie. Poza zajęciami wychowania fizycznego dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2, będą się w niej także odbywały widowiska sportowe i kulturalno-rozrywkowe. Obiekt posiadać będzie miejsca na widowni dla 1000 osób, zaplecze szatniowo-sanitarne, strefa wypoczynkowo-rekreacyjna oraz pełnowymiarowe boisko z możliwością rozgrywania turniejów o randze krajowej i międzynarodowej. Hala będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Mająca powstać hala będzie doskonałym uzupełnieniem oferty sportowo-edukacyjnej, jaką Gmina Trzebnica zapewnia swoim mieszkańcom. Mamy już nowoczesny basen, piękny stadion, ścieżki biegowe, teraz czas na obiekt sportowo–widowiskowy na miarę XXI wieku, który powstanie w bliskim sąsiedztwie nowej Szkoły Podstawowej nr 2 i pozwoli dzieciom rozwijać sportowe pasje i stawiać pierwsze kroki na drodze sportowych karier. Wszystko to w myśl jednego z głównych haseł promocyjnych „Trzebnica-Gmina Wspierająca Sport”. -powiedział Burmistrz Marek Długozima.
 

IMG_3050.jpeg
Podpisanie umowy, od lewej: Wojciech Wawrzyniak, Burmistrz Marek Długozima oraz Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

boisko02_z1.jpeg
Wizualizacja boiska.

wnetrze01_z1.jpeg
Wizualizacja wnętrza.

Wizualizacja HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ