Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kongres NSZZ „Solidarność” w Trzebnicy

23 czerwca w hotelu Trzebnica, odbył się 24 Sprawozdawczo - Wyborczy Kongres Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność" na kadencję 2014-2018. Na zaproszenie przewodniczącego Rady Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność" Bogdana Szozdy, specjalnym gościem kongresu był burmistrz Marek Długozima.

Swoją obecnością zaszczycił m.in. Prezes Europejskich Związków Zawodowych (General Secretary industriALL European Trade Union) Ulrich Eckelmann.

Podczas spotkania, o zabranie głosu poproszono również burmistrza Marka Długozimę, który przedstawił krótką historię Trzebnicy i zaprosił do zwiedzania miasta.

IMG_0964.jpeg

IMG_0962.jpeg

- To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak ważne wydarzenie ma miejsce w Trzebnicy i dla mnie szczególny powód do dumy, że mogę tu z Państwem być w tak zaszczytnym gronie. Ruch Solidarnościowy zawsze był bliski mojemu sercu, szczególnie w kontekście 25 - lecia wolnych wyborów, których rocznicę niedawno świętowaliśmy i które stworzyły podwaliny pod prawdziwą polską samorządność.
Cieszę się, że również dziś, w wolnym i demokratycznym państwie nadal walczycie o to, aby były porównywalne warunki życia w całej Europie, że staracie się chronić miejsca i warunki pracy-
dodał na zakończenie burmistrz.

IMG_0966.jpeg

Sekretariat Metalowców NSZZ „Solidarność” został założony na wspólnym Kongresie trzech Sekcji: Hutnictwa, Metalowców i Przemysłu Okrętowego. Jest jedynym polskim związkiem zawodowym afiliowanym przez Europejską Federację Metalowców (EMF) oraz Międzynarodową Federację Metalowców.
Sekretariat Metalowców skupia 8 sekcji krajowych obejmujących swoim zasięgiem działania pracowników przemysłu metalowego od metalurgii (produkcja metali) po produkcję sprzętu elektronicznego.