Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Poranki z bajką

Poranki z bajką, to zajęcia przeznaczone dla dzieci. Ich celem jest zapoznanie najmłodszych z klasyką książki i filmu dziecięcego. Odbywają się we wtorki od godziny 11.00- 13.00 w bibliotece Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.

- Na spotkaniach prezentujemy stare polskie animacje. Mówimy o związku polskiej dobranocki z książkami dla dzieci. Chcemy pokazać dzieciom historię dobranocki i uświadomić im magię czekania na spotkanie z ulubionym bohaterem bajki. Zależy nam również na tym, aby wdrożyć rodziców do pracy z książką i dzieckiem. Niech mama, tata czy babcia stanie się przewodnikiem dla dziecka w krainie książki – mówi Dorota Kuśmierek-Wrzos - prowadząca Poranki z bajką.
Spotkania mają na celu zaprezentować określony dział w bibliotece. Założenie jest takie, że po całym cyklu zajęć, nawet najmłodsze dzieci swobodnie poruszają się po bibliotece i potrafią odnaleźć książkę, która je interesuje- dodaje.

Spotkania dzieci z bajką odbywają się od początku lipca i potrwają do końca wakacji. Dotychczas najmłodsi poznali bajkę "Miś Uszatek" Czesława Janczarskiego, na podstawie której dowiedzieli się o zawodzie ilustratora. Wykonali również własną ilustrację do przeczytanego fragmentu książki.
"Bolek i Lolek",  była to okazja do poznania westernu, książki przyrodniczej i podróżniczej.

IMG_0202.jpeg

IMG_0223.jpeg

Najbliższe zajęcia odbędzie się już jutro- 15 lipca. Tym razem maluchy odkryją wraz z Reksiem świat ptaków.

Pozostałe terminy "Poranków z bajką", to: 22 i 29 lipca oraz 5, 12, 19 i 26 sierpnia.

IMG_0218.jpeg

 DSCN2290.jpeg

To nie jedyna propozycja biblioteczna skierowana do najmłodszych.W czwartki od godziny 11.00-13.00 odbywać się będzie Wakacyjne Biuro Detektywistyczne.
Tym razem dzieci dowiedzą się o zawodzie detektywa. Poznają powieści i serie książek o takiej tematyce. Na podstawie przeczytanych fragmentów książek spróbują rozwikłać zagadki.
Jak sięokazuje cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i przyciągają coraz większą liczbę osób.

Kolejne zajęcia w bibliotece w ramach Wakacyjnego Biura Detektywistycznego odbęda się: 17, 24 i 31 lipca oraz 7, 14, 21 i 28 sierpień.

 DSCN2283.jpeg

DSCN2282.jpeg