Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Umowa na budowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 podpisana

W poniedziałek 14 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 im. Krasnala Hałabały. Inwestycje przeprowadzi firma Free Kids s.c. A. Gąsiorek, Z. Adruszewski z Trzęsowic. Realizacja tej inwestycji jest współfinansowana przez fundację Golden Tulip Państwa Trawińskich.

Mający powstać plac zabaw będzie jednym z nowocześniejszych w Gminie Trzebnica, jego różne elementy dostosowane będą do potrzeb przedszkolaków w różnym wieku. I tak powstaną wydzielone strefy dla najmłodszych, dla maluchów, dla starszaków, a także strefa edukacyjna oraz mini boisko. Wszystkie te strefy będą wyposażone w odpowiednie do wieku urządzenia zabawowe. W projekcie zadbano również o miejsce piknikowe oraz o scenę. Już we wrześniu bieżącego roku dzieci będą mogły korzystać z nowego placu zabaw.

Fundacja Golden Tulip, która współfinansuje inwestycje, powstała w 2009 r. z inicjatywy Katarzyny i Artura Trawińskich. Jej celem jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, humanitarnej, rozwojowej i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Obecnie fundacja prowadzi szereg działań, w tym budowę szkoły i szpitala w Mozambiku. Przypomnijmy, że wcześniej fundacja współpracując z Gminą Trzebnica zakupiła sprzęt multimedialny do pracowni językowej w Szkole Podstawowej nr 2 oraz dofinansowała szczepienia dla dzieci.

IMG_3046.jpeg
Podpisanie umowy na budowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 1.

plac przedszkole.jpeg
Obecny wygląd placu zabaw.

 

Wcześniej:

Otwarcie ofert na budowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 1