Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Pora na nową przychodnię zdrowia w Trzebnicy

Burmistrz Marek Długozima wraz z dyrektorem Zakładu Leczniczo – Ambulatoryjnego Jerzym Józefczykiem wizytowali nowo wybudowany ośrodek zdrowia w Pieszycach. Przychodnia wyposażona została w nowoczesny sprzęt, a mieszkańcy mają zapewniony dostęp do lekarzy – specjalistów. Gości z Trzebnicy po obiekcie oprowadził burmistrz Pieszyc – Mirosław Obal oraz kierownik Zakładu Opieki Zdrowotnej – Jerzy Wester.


Koszt wybudowania wspomnianej przychodni wyniósł 7,4 mln zł., z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 4 mln zł. Placówka działa od 10. września 2010 r.

Po powrocie z wizytacji burmistrz Marek Długozima powiedział:
Jak już wcześniej informowaliśmy, również przymierzamy się do utworzenia nowoczesnej placówki zdrowotnej. Dlatego razem z dyrektorem pojechaliśmy do Pieszyc, żeby zobaczyć, jak tego typu ośrodki funkcjonują w gminach o podobnej wielkości. Na miejscu zobaczyliśmy bardzo dobrze wyposażony obiekt spełniający najnowsze wymogi z zakresu kompleksowej obsługi pacjentów. Zobaczyliśmy również codzienną pracę lekarzy – specjalistów. Przychodnia zdrowia w Pieszycach wywarła na nas pozytywne wrażenie.
Dlatego będziemy dążyć do tego, by również mieszkańcy Gminy Trzebnica mogli być leczeni przez wyspecjalizowany personel w przygotowanym do tego nowoczesnym obiekcie.
Obecnie rozważamy dwie koncepcje – jedną z nich jest kompleksowy remont obecnego budynku przychodni, drugą – budowa zupełnie nowego ośrodka. Trwa kalkulacja co będzie bardziej opłacalne i lepiej sprawdzi się w naszych warunkach, a przede wszystkim – co będzie wygodniejsze dla mieszkańców. Zapewnienie opieki zdrowotnym na najwyższym poziomie jest naszym priorytetem, dlatego niezależnie od końcowej decyzji o remoncie lub budowie przychodni od podstaw, mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by nowa placówka była jak najbardziej przyjazna pacjentom.
W tym miejscu chciałbym również podziękować burmistrzowi Pieszyc – panu Mirosławowi Obalowi za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz oprowadzenie po ośrodku zdrowia. Mam nadzieję, że ta wizyta umocni nić współpracy pomiędzy naszymi gminami.

 

DSC00342.jpeg
Stanowiska rejestracyjne umieszczone w przestronnym hallu

DSC00389.jpeg
W przychodni w Pieszycach utworzony został również blok operacyjny, wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny.
Od lewej: burmistrz Pieszyc – Mirosław Obal, burmistrz Trzebnicy – Marek Długozima i dyrektor trzebnickiego ośrodka zdrowia – Jerzy Józefczyk

DSC00417.jpeg
Burmistrzowie - Mirosław Obal i Marek Długozima przed głównym wejściem do nowej placówki