• EN
  • DE

Powitanie lata w sołectwach Gminy Trzebnica

W sobotę 5 lipca mieszkańcy Szczytkowic i Raszowa na festynach wiejskich świętowali przywitanie lata. W Szczytkowicach impreza odbywająca się na boisku wiejskim i w jego okolicach, miała charakter bardziej sportowy – odbył się tam finał rozgrywek gminnych o puchar Burmistrza. Trofeum zdobyli zawodnicy Sparty Skarszyn. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych – główna to oczywiście wizyta Super Kota. Raszów również postawił na dzieci i w malowniczym zakątku, tuż obok dawnego folwarcznego pałacu zorganizował wiele atrakcji dla maluchów.


Szczytkowice

W Szczytkowicach wszystkie dzieci, które zdecydowały się przyjść z rodzicami na festyn, witał Super Kot, który pozował do zdjęć i uczestniczył w licznych grach i zabawach dla najmłodszych. W programie imprezy oprócz głównego wydarzenia, to jest Gminnego Turnieju Piłkarskiego o puchar Burmistrza, znalazły się również takie atrakcje jak: pokaz tresury psów, zabawy z chustą animacyjną, pokaz gigantycznych baniek, mini turniej piłki nożnej, malowanie twarzy, budowanie z dużych klocków i wiele innych.

IMG_2189.jpeg
Super Kot wita się z dziećmi.

IMG_2218.jpeg
Na dzieci w Szczytkowicach oprócz kota czekało wiele innych atrakcji.

W turnieju piłkarskim zwyciężyła drużyna Sparty Skarszyn, drugie miejsce zajął Błysk Kuźniczysko, a podium zamknął Orzeł Biedaszków Wielki. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz okazałe puchary z rąk Burmistrza Marka Długozimy. Festyn zakończył się imprezą taneczną. - Warto przypomnieć, że Szczytkowice w tym roku będą gościć dożynki gminne, był to, więc swoistego rodzaju test, który wypadł bardzo pomyślnie – powiedziała Marta Piasecka Sołtys miejscowości. - Cieszy mnie zainteresowanie ludzi, którzy tak licznie przybyli na nasz festyn, a także to, że wszystkie gry i zabawy, jakie zaplanowaliśmy dla naszych najmłodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich na dożynki, na pewno razem będziemy się wspaniale bawić – zakończyła.

IMG_2274.jpeg
Zwycięzcy Turnieju Gminnego o Puchar Burmistrza - Sparta Skarszyn

Fotorelacja dostępna TU

 

Raszów

Podczas Festynu w Raszowie również przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, o co zadbało Stowarzyszenie Aktywni Lokalnie, którego animatorzy zabawiali dzieci do późnych godzin popołudniowych. Z atrakcji dla nich przygotowanych warto wspomnieć o wozie strażackim, recyklingowych zajęciach plastycznych rozwijających wyobraźnię, słodkich niespodziankach oraz zabawach integracyjnych.

DSC01042.jpeg
Zabawy integracyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Aktywni Lokalnie.

W czasie trwania festynu przyznawano również nagrody za najpiękniejsze przydomowe ogrody. Dyplomy oraz róże z rąk Burmistrza Marka Długozimy oraz pani sołtys Bożeny Durbajło otrzymali - w kategorii ogrody przy zabudowie powstałej po 1990 r.: Małgorzata i Bogdan Mrowiec, a w powstałej do 1990 r.: Jolanta i Jan Maciołek. Wyróżnienie za niekonwencjonalne połączenie egzotyki z naturą otrzymał Czesław Konopacki. Całość festynu zakończyła impreza taneczna prowadzona przez zespół didżejów „Dance Party”.

IMG_2290.jpeg
Wręczenie nagród za najpiękniejszy przydomowy ogródek.

IMG_2318.jpeg
Na festynie nie mogło również zabraknąć seniorek z Raszowa. Od lewej: Marianna Kurowska, Bronisława Tatarek, Jania Kasprzyk, Burmistrz Marek Długozima oraz sołtys Bożena Durbajło.

Fotorelacja dostępna TU