Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Otwarcie ofert na budowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 1

W poniedziałek 7 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie ofert na budowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 im. Krasnala Hałabały. Ofertę złożyła firma Free Kids s.c. A. Gąsiorek, Z. Adruszewski z Trzęsowic (199 012,00 zł brutto). Realizacja tej inwestycji jest współfinansowana przez fundację Golden Tulip Państwa Trawińskich, dla których nie jest to pierwsza tego typu inwestycja w Gminie Trzebnica związana z poprawą życia najmłodszych mieszkańców. Przypomnijmy, że wcześniej fundacja zakupiła sprzęt multimedialny do pracowni językowej w Szkole Podstawowej nr 2 oraz dofinansowała szczepienia dla dzieci.

Nowoczesny plac zabaw będzie spełniał najwyższe normy bezpieczeństwa. Jego różne elementy dostosowane będą do potrzeb przedszkolaków w różnym wieku. I tak powstaną wydzielone strefy dla najmłodszych, dla maluchów, dla starszaków, a także strefa edukacyjna oraz mini boisko. Wszystkie te strefy będą wyposażone w odpowiednie do wieku urządzenia zabawowe. W projekcie zadbano również o miejsce piknikowe oraz o scenę. Już we wrześniu bieżącego roku dzieci będą mogły korzystać z nowego placu zabaw.

Szczegóły dotyczące prowadzenia inwestycji omówione były jeszcze w czerwcu na specjalnym spotkaniu Burmistrza Marka Długozimy z założycielką fundacji Golden Tulip panią Katarzyną Trawińską. - Ogromnie się cieszę, że udało mi się po raz kolejny nawiązać współpracę z Państwem Trawińskimi i ich fundacją Golden Tulip, dzięki czemu zrealizujemy kolejny duży projekt w naszej gminie. – Tak sprawę porozumienia na drodze do kolejnej wspólnej inwestycji komentował Burmistrz Marek Długozima - Korzystając z okazji chciałbym podziękować Pani Katarzynie za otwartość na propozycje, chęć współpracy i ogromne zaangażowanie w realizację wspólnych przedsięwzięć. Działalność fundacji Państwa Trawińskich jest godna podziwu. Tym bardziej cieszy fakt, że obok wielkich projektów, jak budowa szkoły czy szpitala w Mozambiku, fundacja wspiera także lokalne inicjatywy. Mam nadzieję, ze nasza współpraca będzie nadal tak efektywna i owocna – zakończył.

Fundacja Golden Tulip powstała w 2009 r. z inicjatywy Katarzyny i Artura Trawińskich. Jej celem jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, humanitarnej, rozwojowej i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Obecnie fundacja prowadzi szereg działań, w tym budowę szkoły i szpitala w Mozambiku.

IMG_2353.jpeg
Otwarcie ofert.

plac przedszkole.jpeg
W tym miejscu wkrótce zostanie wybudowany nowy plac zabaw dla dzieci.

narada.jpeg
Burmistrz Marek Długozima uzgadnia szczegóły budowy placu zabaw przy Przedszkolu im. Krasnala Hałabały z Katarzyną Trawińską, założycielką Fundacji Golden Tulip. W czerwcowym spotkaniu udział wzięli także: Monika Białas, z wydziału techniczno-inwestycyjnego, asystentka Ewa Wyciślok, dyrektor przedszkola oraz projektant inwestycji.