• EN
  • DE

Projekt trzebniczanina na Kickstarterze!

Grzegorz Zieliński. Trzebniczanin, sportowiec, a także wynalazca. Startujący w prestiżowych zawodach ekstremalnego kolarstwa górskiego i odnoszący na tym polu liczne sukcesy, postanowił zrewolucjonizować rynek rowerów. Grzegorz stworzył innowacyjny system napędzający rower, w którym łańcuch zamknięty jest w specjalnej przestrzeni, dzięki czemu nie ulega zabrudzeniom i uszkodzeniom podczas jazdy. Aby jego projekt o nazwie Nuseti został wprowadzony do produkcji, potrzebne są fundusze. W ich zebraniu ma pomóc akcja na popularnym serwisie crowdfundingowym – Kickstarter.

Kickstarter, to portal, na którym przeprowadzane są zbiórki pieniędzy w celu sfinansowania różnorodnych projektów. Portal, który wspiera ciekawe pomysły osób, posiadających marzenie, pasję, wizję, ale nie mających wystarczających funduszy, by je urzeczywistnić. Jest to także strona o zasięgu międzynarodowym, prowadzona w języku angielskim. Dzięki niej udało się zrealizować tysiące mniejszych i większych projektów, często bardzo zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych.

Każdy może zamieścić swój pomysł, który pragnie zrealizować, a na który potrzebuje środków finansowych. Pozostali użytkownicy, na podstawie opisu, zdjęć, wizualizacji czy filmików mogą deklarować kwoty, jakie chcą wpłacić, by pomóc uruchomić projekt. Fundusze zbierane są w wyznaczonym czasie (np. 60 dni), a kwota niezbędna do rozpoczęcia realizacji pomysłu jest określana na samym początku. Wyznaczone są także różne progi dobrowolnych wpłat oraz pewnego rodzaju pakiety, jakie otrzyma wpłacający, gdy tylko projekt zostanie zrealizowany. Podsumowując, w oparciu o małe i dobrowolne wpłaty, ale od dużej ilości użytkowników, których pomysł zainteresuje, można pomóc w realizacji czyjegoś marzenia.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku pokazującego innowacyjność pomysłu Grzegorza Zielińskiego oraz do zapoznania się z informacjami dotyczącymi roweru Nuseti na stronie Kickstarter, ale także do rozpowszechniania informacji o zbiórce. Pomóżmy trzebniczaninowi zrewolucjonizować światowy rynek rowerowy!

cf3e5a906aa3c16aa00c6b6abf319350_large.jpeg

IMG_0911.jpeg
O swoim innowacyjnym pomyśle Grzegorz Zieliński opowiadał Burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie, podczas spotkania w Urzędzie Miejskim, gdy odbierał także gratulacje za swoje osiągnięcia sportowe. Na zdjęciu Grzegorz wraz z burmistrzem i swoim tatą - Bogusławem Zielińskim (z lewej) - kolarzem, trenerem i jednym z założycieli Kolarskiego Klubu Rowerowego "Trzebnica" działającego przy TCKIS, którego celem jest przede wszystkim propagowanie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży.