Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnicka Hydra Mistrzem!

21 czerwca, już po raz trzeci w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ odbył się turniej hokeja podwodnego Aqua Battle 2014, pod patronatem burmistrza Marka Długozimy. Trzebnicka Hydra i tym razem dała mistrzowski popis swych sportowych umiejętności i zdobyła pierwsze miejsce w podwodnej rywalizacji.

Prestiżowy turniej hokeja podwodnego na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ. Zawodnicy turnieju zostali przywitani przez prezesa aquaparku Dariusza Drukarczyka, który został obdarowany statuetką z podziękowaniem od zawodników za duże wsparcie w organizacji imprezy i jako honorowy członek frakcji hokeja podwodnego przyjął koszulkę zawodnika. Natomiast fani hokeja mieli możliwość oglądania zawodów w holu, gdzie były zainstalowane ekrany transmitujące zapis kamer umieszczonych w basenie.

W zawodach brało udział sześć drużyn z całego kraju. Dla większości uczestników była to już trzecia wizyta w Trzebnicy. – Jesteśmy na Aqua Buttle od samego początku istnienia turnieju i za każdym razem spotykamy się ze wspaniałą gościnnością i serdecznością ze strony organizatorów, jak i samych uczestników zawodów. W tym roku przyjechaliśmy z bardzo młodą kadrą – 13 i 15-latków. Cieszy nas bardzo fakt, iż coraz młodsi pasjonują się hokejem, a co ważne są bardzo waleczni i bardzo pojętni. Należą się tutaj jeszcze wielkie gratulacje paniom, gdyż po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju drużyna żeńska, jesteśmy pod dużym wrażeniem kobiecej szarży z krążkiem – podkreślił kapitan Aquarius Bełchatów, Łukasz Jaroszewicz.

Po wielogodzinnych wodnych zmaganiach nadszedł moment na wspólne biesiadowanie i wręczenie pucharów dla zwycięzców. Mistrzem tegorocznego turnieju bezdyskusyjnie został Klub Hokeja Podwodnego Hydra z Trzebnicy, nie dając rywalom żadnych szans na wygraną. Zwycięzcom turnieju wspaniałe puchary i medale wręczył osobiście burmistrz Marek Długozima wraz z prezesem Dariuszem Drukarczykiem, a sam burmistrz otrzymał statuetkę i koszulkę zawodnika hokeja podwodnego w podziękowaniu za wsparcie turnieju.

Rok temu, na drugiej edycji Aqua Battle zdobyliśmy pierwsze swoje złoto, od tamtej chwili żaden polski klub (Gdańsk, Gdynia, Bełchatów, Olsztyn, Wrocław, Siemianowice Śląskie, Katowice czy Dębica) nie pokonał naszego trzebnickiego, pierwszego składu. Wszystko to, dzięki pełnemu wsparciu burmistrza Marka Długozimy i prezesa Dariusza Drukarczyka, którzy Hydrze umożliwiają pełny rozwój w doskonałych warunkach, jakim jest Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ. Przed nami jest kolejne wyzwanie, już za dwa tygodnie odbędzie się turniej w Monachium, gdzie zmierzymy się z drużynami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Holandii, Szwajcarii i Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zmierzyć się z tego rodzaju aktywnością fizyczną i zasilić naszą drużynę swoją siłą i energią. Zapraszamy na naszą stronę internetową – zachęcał Maciej Marszałek, założyciel KHP Hydra.
 
Klasyfikacja końcowa trzeciej edycji Aqua Battle 2014:
1. HYDRA 1, Trzebnica
2. Walenie Karlusy, Siemianowice Śląskie
3. PIRANIA, Wrocław
4. AQUARIUS, Bełchatów
5. HYDRA 2, Trzebnica
6. Walenie Frele, Siemianowice Śląskie

Król strzelców: Bartosz Kempa (22 gole) klub HYDRA Trzebnica
Fair Play: Arthur Stefański, klub PIRANIA Wrocław
Nagroda specjalna: Walenie Frele, pierwsza żeńska drużyna na Aqua Battle

OTWARCIE TURNIEJU.jpeg

IMG_1853.jpeg

IMG_1855.jpeg

KOSZULKA DLA BURMISTRZA.jpeg

PIERWSZA DRUŻYNA KONIECA.jpeg

ZWYCIĘZCY TURNIEJU -HYDRA TRZEBNICA.jpeg