Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne place zabaw na ukończeniu

Zakończyła się budowa placu zabaw w Masłowcu. Prace wykonywała firma Free Kids A. Gąsiorek, Z. Andruszewski z Trzęsawic. Na ukończeniu jest również plac zabaw w miejscowości Świątniki. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „APIS” J. Oziębło z Jarosława.

W zakres zamówienia w Masłowcu wchodziło zaprojektowanie i budowa placu zabaw. Zamontowanie elementów zabawowych, takich jak: karuzela typu pająk, bujak pojedynczy, huśtawka linowa, huśtawka wahadłowa oraz inne.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że dzieci z naszej wioski zyskują miejsce, w którym będą mogły spędzać swój wolny czas, a nasza malownicza miejscowość dzięki temu wypięknieje. Plac zabaw jest zlokalizowany w takim miejscu naszego sołectwa, w którym mieszka najwięcej dzieci. Jestem bardzo wdzięczna panu burmistrzowi, że zaangażował się w naszą sprawę, teraz pozostanie nam już tylko wybudowanie świetlicy. - mówi pani Irena Hamkało sołtys Masłowca.

Plac zabaw wizytował również Burmistrz Marek Długozima, który na prośbę sołtys Ireny Hamkało odwiedził wspomnianą wiejską świetlicę w Masłowcu. Po zapoznaniu się z jej stanem, obiecał Pani Sołtys zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie na prace projektowe związane z remontem. - To dla nas bardzo ważne, by obok nowoczesnego placu zabaw w każdej miejscowości była również piękna świetlica, tak by zarówno młodzież, jak i dorośli mieli miejsce, w którym mogą wspólnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje, ale także integrować się czy bawić- powiedział Marek Dlugozima. – Ta świetlica nie spełnia oczekiwań mieszkańców, nie zachęca do jej odwiedzania, wspólnymi siłami musimy to zmienić – zakończył Burmistrz.

IMG_2036.jpeg
Burmistrz Marek Długozima podczas wizytacji w towarzystwie pani Sołtys Ireny Hamkało oraz pracownika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Moniki Białas.

IMG_2069.jpeg
Już teraz z placu zabaw ochoczo korzystają dzieci oraz ich opiekunowie.

IMG_2053.jpeg
Świetlica wiejska w Masłowcu, była obok placu zabaw ważnym punktem wizyty Burmistrza. Po zapoznaniu się z jej stanem, Burmistrz obiecał Pani Sołtys zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie na prace projektowe związane z remontem.

Na ukończeniu są również prace związane z budową placu zabaw w Świątnikach. Trwa właśnie montaż urządzeń zabawowych. Odbyły się także konsultacje Burmistrza z Sołtysem Janem Bojakowskim w sprawie ostatecznego kształtu placu i rozmieszczenia poszczególnych urządzeń. - Jestem bardzo zbudowany tym, że nasza miejscowość w samym jej środku zyska tak wspaniałe i kolorowe miejsce, w którym nasze dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić – mówi Sołtys Jan Bojakowski. - Cieszy mnie również fakt, że powoli centrum naszej wioski zaczyna ożywać. Wcześniej, korzystając z gminnego funduszu sołeckiego, postawiliśmy wiatę, teraz powstaje ten wspaniały plac zabaw, wszystko zmierza w dobrym kierunku - kończy Sołtys.

IMG_2085.jpeg
Robocze spotkanie w Świątnikach, od lewej: Sołtys Jan Bojkowski, Monika Białaś z Wydziału TI, przedstawiciele wykonawcy oraz Burmistrz Marek Długozima.

Budowa placu zabaw w Świątnikach została wykonana dzięki realizacji operacji pt.: "Budowa placów zabaw w Skarszynie, Marcinowie, Świątnikach w Gminie Trzebnica" w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Zgodnie z umową o dofinansowanie Gmina Trzebnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 150 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

stopka ue.jpeg