Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wsparcie dla Małego Muzeum Ludowego u Kowalskich

Muzeum Ludowe w Marcinowie, prowadzone od 53 lat przez pana Mariana Kowalskiego wraz z rodziną, posiada w swoich zbiorach już ponad 4000 eksponatów! Doceniając wkład pracy i wieloletnie zaangażowanie założyciela na rzecz kultywowania ludowej tradycji oraz promocji Gminy Trzebnica, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o dalszej pomocy na rzecz tego miejsca, przedłużając podpisaną w zeszłym roku umowę dotyczącą wspierania działalności ludowego muzeum.

Muzeum Ludowe w Marcinowie jest bez wątpienia „perełką” na mapie atrakcji w trzebnickiej gminie. Doceniają je turyści z kraju i świata, podziwiając zbiory oraz i postać gospodarza. Przez cały okres działalności przez muzeum w Marcinowie przewinęły się dziesiątki tysięcy odwiedzających, co jest imponującym wynikiem. Aneks przedłużający umowę dotycząca wsparcia dla muzeum podpisali w Marcinowe: Marian Kowalski oraz Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, podczas spotkania z Olimpijczykami. Celem spotkania było omówienie form pomocy dla Tomka Kowalskiego, który uległ niedawno poważnemu wypadkowi.

Widząc zaangażowanie pana Mariana i jego rodziny w kultywowanie tradycji ludowych, prowadzoną edukację oraz promocję gminy wśród niezliczonych gości muzeum, podjąłem decyzję o wsparciu prowadzonej działalności, ponieważ jestem zbudowany postawą i determinacją, z jaką pan Marian poświęca się na rzecz pracy w muzeum. Jego pasja i zamiłowanie do ludowej tradycji stała się sposobem na życie i sprawiła, że każdy, kto odwiedził jego muzeum, wyniósł stąd wiedzę, której nie dowie się z żadnej książki czy internetu – powiedział burmistrz.

IMG_1981.jpeg

IMG_1991.jpeg

IMG_1996.jpeg

Dla zainteresowanych odwiedzeniem tego niezwykłego miejsca podajemy dane teleadresowe:
Marcinowo 2
55-100 Trzebnica
Tel. 71/387 01 09