Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Budżet Obywatelski 2014 - realizowanie zwycięskich zadań

Zadanie, które zdobyło ponad 950 głosów mieszkańców Gminy Trzebnica, plasując się na pierwszej pozycji będzie zrealizowane jeszcze w tym roku. Podwórko bloków i kamienic ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej zyska nowy wygląd. Powstanie plac zabaw dla dzieci, zamontowane zostanie oświetlenie, a nawierzchnia będzie wyrównana.

W celu uzgodnienia koncepcji i wysłuchania szczegółów pomysłów mieszkańców tego osiedla, burmistrz Marek Długozima wraz z pracownikami – Katarzyną Styperek z Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Moniką Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego spotkali się z przedstawicielką mieszkańców – Magdaleną Chabińską. Na przyszły tydzień natomiast wstępnie zaplanowano spotkanie burmistrza z przedstawicielami wszystkich wspólnot mieszkaniowych, które korzystają z tego podwórka, by omówić wstępny projekt zagospodarowania dostępnej przestrzeni.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego, to 100 000 zł. Zadania, które uzyskały najwięcej głosów i zostaną zrealizowane, to oprócz remontu wspomnianego podwórka, także projekt upamiętnienia kolejki wąskotorowej w Trzebnicy, poprzez ustawienie historycznego taboru kolejki na skwerze przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, 1 Maja, Bochenka i Obrońców Pokoju.

IMG_1805.jpeg

IMG_1819.jpeg

IMG_1811.jpeg

IMG_1853.jpeg