• EN
  • DE

Śpiewająca reprezentacja w Kitzingen

W dniach 1-7 czerwca dwie mieszkanki Gminy Trzebnica wzięły udział w warsztatach muzycznych w Kitzingen. Cykl warsztatów z profesjonalnymi muzykami oraz młodzieżą z innych miast partnerskich Kitzingen zaowocowały występem podczas Święta Miasta 7 czerwca.

Joanna Koła oraz Róża Świderska kilka lat temu uczestniczyły w projekcie Młodzi Śpiewni organizowanym dla utalentowanej muzycznie młodzieży z Gminy Trzebnica. Kiedy ze strony miasta Kitzingen popłynęła prośba o wskazanie dwóch osób zainteresowanych udziałem w takim przedsięwzięciu, dziewczyny chętnie się zgodziły. Koszty podróży pokryła Gmina, natomiast na miejscu trzebniczankami opiekowała się zaprzyjaźniona rodzina oraz Ralph Hartner, sekretarz miasta Kitzingen.


Głównym zadaniem trzebniczanek była współpraca z niemieckimi muzykami: Erwinem Rehlingiem i Frintzem ... Codzienne, kilkugodzinne próby w których uczestniczyła młodzież z wielu krajów były dla dziewczyn bardzo inspirujące. Muzycy zachęcali do improwizowania i śpiewania w ojczystym języku. Koncert wieńczący warsztaty odbył się w Synagodze, a młodzi wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami. - Na koncercie zaśpiewałyśmy "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, jedną piosenkę stworzoną na bazie ludowej pieśni pt. "W Olszynie", którą Róża wykonywała w projekcie "Młodzi Śpiewni – Ludowo na nowo" oraz jedną autorską, do której napisałam słowa – mówi jedna z wokalistek, Asia Koła. - W Kitzingen było bardzo fajnie, ale byłyśmy tam stanowczo za krótko – dodaje z uśmiechem.

IMG_0440.jpeg
Burmistrz Marek Długozima podziękował dziewczynom za godne reprezentowanie Gminy Trzebnica w Kitzingen i zapewnił, że to nie będzie koniec ich przygody z miastem partnerskim Kitzingen. Podczas rozmowy włodarz miasta wspomniał o zaproszeniu delegacji z Kitzingen na nadchodzące Święto Sadów.

IMG_0456.jpeg

Na koniec spotkania Asia i Róża otrzymały z rąk burmistrza pamiątkowe filiżanki z wizerunkiem Trzebnicy.