Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Konna pielgrzymka do Lichenia

Po raz kolejny z Trzebnicy wyruszyła Pielgrzymka konna do Lichenia, na czele z ks. Krzysztofem Dorną SDS. Od 20 czerwca amatorzy jazdy konnej, odbywają swoją podróż do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. 
Pielgrzymi do pokonania mają ok. 240 km.

IMG_0474.jpeg

IMG_0463.jpeg

IMG_0487.jpeg

IMG_0478.jpeg
Mimo chwilowo niesprzyjających warunków atmosferycznych, 20 czerwca w samo południe, pod Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, zjawili się śmiałkowie tej nietypowej wyprawy. Błogosławieństwa udzielił im ks. Proboszcz Jerzy Olszówka SDS a szczęśliwej podróży życzył burmistrz Marek Długozima.

IMG_0530.jpeg
- Z miliona pielgrzymów, przybywających co roku do Lichenia, wielu przyjeżdża własnymi samochodami, autokarami, pociągami czy pieszo, ale tylko nieliczni na koniach. Cieszy nas, że w tej grupie znajduje się konna pielgrzymka z Trzebnicy, dlatego chętnie wspieramy tę nietypową inicjatywę, która od początku w ten nietypowy sposób promuje naszą gminę - powiedział burmistrz Marek Długozima.