• EN
  • DE

Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka rozdane

17 czerwca w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu miało miejsce uroczyste podsumowanie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2. Na scenie pojawiły się prawdziwe talenty, tak muzyczne, jak i recytatorskie. Podczas trwania gali wymieniono największe osiągnięcia uczniów z trwającego wciąż roku szkolnego, a także nagrodzono tych najlepszych, wręczając listy gratulacyjne ich rodzicom. Jednym z kulminacyjnych momentów programu, było przyznanie tytułów Szeryfów Praw Dziecka, nagrody przyznawanej przez same dzieci w uznaniu za szczególną troskę o ich dobro.

szeryf.jpeg

Szkoła Podstawowa Nr 2 po raz pierwszy brała w tym roku udział w programie pod patronatem UNICEF. - Trzeba zrozumieć jak ważna jest to nagroda, odznaczenie firmowane flagą UNICEF. Nagroda, którą przyznają same dzieci zgłaszając kandydatury swoich faworytów, a później głosując na te kandydatury w tajnym głosowaniu – powiedziała Lidia Piotrowska Wicedyrektor SP 2. Wyróżnieni tą nagrodą zostali: burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Grażyna Kantecka, Inspektor Anna Cisak ze Straży Miejskiej w Trzebnicy oraz pedagog szkolny Jolanta Rainczuk.

IMG_1146.jpeg
Odznaczona czwórka Szeryfów Praw Dziecka, od lewej: Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Grażyna Kantecka, burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, pedagog szkolny Jolanta Rainczuk, Inspektor Anna Cisak ze Straży Miejskiej w Trzebnicy.

- Bycie docenionym przez ludzi to wyróżnienie, ale bycie docenionym przez najmłodszych, to największy zaszczyt. Bo któż jak nie dzieci, potrafi najlepiej oceniać czyny i postawę innych ludzi, kierując się wrodzoną intuicją, oceniać postępowanie tych wśród których żyją? - tak burmistrz Marek Długozima skomentował samą nominację na Szeryfa Praw Dziecka, podczas trwania gali dodał – Cieszę się, że mogłem znaleźć się w tak zacnym gronie szeryfek, dziękuję wam za to wyróżnienie i obiecuję, że nadal będę aktywnie działał na rzecz dzieci i młodzieży! - podsumował burmistrz.

W części artystycznej na scenie zaprezentowali się: Magdalena Góral w wierszu Wilhelma Buscha "Hund Und Katze"; Anna Dinh Tien w wierszu Danuty Wawiłow "Wędrówka"; Zuzanna Marciniak w wierszu Jana Brzechwy „Hipopotam”; Michał Kasperek odczytał fragment książki własnego autorstwa; Wojciech Gediga zaśpiewał piosenkę „Pan Telewizor”; uczniowie klasy III b zaśpiewali piosenkę „Musikantenspiel” a klasa I c odtańczyła taniec „Belgijski”. Swoje umiejętności zaprezentował również chór szkolny, który w czasie trwania gali wykonał trzy utwory: „Kim Zostanę?” w wykonaniu Weroniki Czajkowskiej; „Nowa Baśń” - Alicja Bielecka i Emilia Łapińska; „Chodź Pomaluj Mój Świat” - wspólnie.

IMG_1074.jpeg
Magdalena Góral w wierszu Wilhelma Buscha "Hund Und Katze"

- Jestem niezwykle zbudowana postawą naszych uczniów, tak w konkursach wiedzy, jak i w konkursach sportowych, ale także ich chęcią ciągłego rozwoju, poszerzania horyzontów – mówiła do zebranych Dyrektor Grażyna Kantecka. - Ogromny wpływ na tak wspaniały rozwój naszych podopiecznych miała też zmiana lokalizacji naszej szkoły, nie ma już ciasnych korytarzy, a są wspaniałe jasne przestrzenie, doskonale wyposażone klasy. Wszystko to, co sprawia, że dzieci same garną się do nauki. Za to wszystko chciałabym serdecznie raz jeszcze podziękować burmistrzowi Markowi Długozimie, który obiecał nam jeszcze wspaniałą hale sportową, która tylko dopełni bogatą ofertę edukacyjną naszej placówki – zakończyła.

Uroczystość zakończyło wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom najzdolniejszych dzieci. Aby otrzymać takie wyróżnienie, należało wyróżniać się wzorowym zachowaniem, a także czerwonym paskiem za osiągnięcia w nauce. Wręczania listów dokonywała, na scenie Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, Pani Dyrektor wraz z poszczególnymi wychowawcami klas. Był to zaszczyt, który spotkał liczne grono rodziców.

IMG_1261.jpeg
Rodzice Ani i Maji Dinh Tien odbierają list gratulacyjny z rąk Grażyny Kanteckiej.

IMG_1056.jpeg
Rodzice i bliscy przyszli oklaskiwać swoje pociechy.

IMG_1428.jpeg
Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka UNICEF.

IMG_1276.jpeg
Gości pożegnał chór szkolny, który wykonał piosenkę "Więc choć pomaluj mój świat" z repertuaru zespołu Dwa Plus Jeden.

Fotorelacja dostępna TU