Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Powstaną kolejne place zabaw

W środę 18 czerwca burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Budowa placu zabaw w miejscowości Marcinowo. Budowa placu zabaw w miejscowości Świątniki”. Tym samym najmłodsi mieszkańcy Gminy Trzebnica zyskają kolejne miejsca, gdzie w komfortowych warunkach będą mogli spędzać wolny czas.

Przetarg na realizacje wyżej wymienionych inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „APIS” J. Oziębło z Jarosława. Na zadanie pierwsze (to jest, budowę placu zabaw w miejscowości Marcinowo) wykonawca złożył cenę ofertową w wysokości 76 807,85 zł, natomiast na zadanie drugie (plac zabaw w Świątnikach) 96 031,81 zł.

W skład zadania pierwszego wchodzi wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z dostawą urządzeń, takich jak: trzy wieże, równoważnia, pomost wiszący, wejście wspinaczkowe, przejście rurowe, drabinka, zjeżdżalnia, ścianka stalowa kratownica, ścianka sprawnościowa, drabinka skośna wysoka, zestaw zabawowy pociąg, huśtawka wahadłowa podwójna z siedziskami kubełkowymi, huśtawka wahadłowa podwójna z siedziskami zwykłymi, huśtawka wagowa, karuzela tarczowa, piaskownica wypełniona piaskiem, bujak pojedynczy zwierzątko, bujak podwójny zwierzątko. Planowany termin zakończenia prac przypada na 31.07.2014 r.

- Bardzo cieszymy się, że ten plac powstanie, dzieci w naszej wiosce już nie mogły się doczekać, rodzice wciąż pytali mnie kiedy zaczniemy budowę, teraz będę mógł przekazać im tą dobrą wiadomość – mówi Krzysztof Skotny, sołtys Marcinowa. - W naszej wiosce jest około siedemdziesięcioro dzieci w wieku do lat szesnastu, więc nie trudno mi sobie wyobrazić, jaka będzie ich radość, jak kolorowy i zapełniony będzie to plac zabaw. W dodatku będzie on w świetnej lokalizacji w samym centrum wioski, tak by stał się on bijącym sercem naszej miejscowości – zakończył sołtys.

W skład zadania II to jest: „Budowa placu zabaw w miejscowości Świątniki” wchodzi: wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z dostawą urządzeń, na podstawie dokumentacji projektowej przygotowanie terenu pod budowę placu zabaw, wykonanie robót ziemnych: wykonanie nawierzchni bezpiecznej placu zabaw – piaskowej w obrzeżach betonowych oraz dostawa i montaż urządzeń zabawowych, podobnie jak w zadaniu pierwszym. Planowane zakończenie prac ma nastąpić 30.06.2014 r. Pierwszą imprezą, jaka planowana jest z wykorzystaniem nowego placu zabaw, ma być zorganizowane przez sołtysa Jana Bojakowskiego przywitanie wakacji.

Kolejne place zabaw to konsekwentna realizacja planu, który zakłada, że w każdej miejscowości Gminy Trzebnica będzie miejsce, w którym zarówno dorośli (nowo powstające i odremontowane świetlice, boiska wielofunkcyjne) jak i dzieci znajdą przestrzeń dla siebie, co przyczyni się także do integracji lokalnych społeczności.

IMG_0346.jpeg
Podpisanie umowy, od lewej: Sołtys Świątnik - Jan Bojakowski, Burmistrz Marek Długozima, przedstawiciel wykonawcy - Lesław Kołakowski oraz Monika Białas- pracownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

Budowa placów zabaw w Marcinowie i Świątnikach została wykonana dzięki realizacji operacji pt.: "Budowa placów zabaw w Skarszynie, Marcinowie, Świątnikach w Gminie Trzebnica" w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Zgodnie z umową o dofinansowanie Gmina Trzebnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 150 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

stopka ue.jpeg