Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Droga w Głuchowie otwarta

Dnia 17 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie drogi w Głuchowie Górnym. Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie burmistrz Marek Długozima, Andrzej Koziara – sołtys miejscowości, Jan Janusiewicz - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, wykonawcy drogi – Wiesław Gembiak  i Paweł Mikstacki oraz przedstawiciel mieszkańców. Droga została również poświęcona, przez księdza Leszka Urbana - miejscowego proboszcza. Tuż po oficjalnym otwarciu przybyli goście zaproszeni zostali na poczęstunek.

Przypomnijmy, że droga w Głuchowie Górnym była marzeniem wielu mieszkańców, mieszkających w głębi miejscowości z dala od głównej ulicy. - od wielu już lat czekaliśmy na tą drogę, chodziliśmy do różnych władz, różnych instytucji, ale dopiero burmistrz Marek Długozima zobaczył nasz problem, zechciał nam pomóc, za co bardzo serdecznie w imieniu nas wszystkich, dziękuję. Dziękuję również radnemu Janowi Janusiewiczowi za wsparcie, którego udzielał mi na każdym szczeblu starań o naszą nową drogę. Specjalne podziękowania kieruje także w stronę wykonawców, którzy w tak krótkim czasie uporali się z ogromem tej inwestycji, a także w stronę was wszystkich tu przybyłych, za udzielone wsparcie- mówił sołtys Andrzej Koziara podczas uroczystości –  Mam nadzieję, że teraz ta droga będzie nam wszystkim służyć przez wiele lat, że stanie się kołem napędowym rozwoju naszej pięknej miejscowości, zachęci kolejnych ludzi do osiedlania się na naszym terenie – zakończył sołtys.

IMG_0309.jpeg
Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie burmistrz Marek Długozima, Andrzej Koziara – sołtys miejscowości, Jan Janusiewicz - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, wykonawcy drogi – Wiesław Gembiak  i Paweł Mikstacki oraz przedstawiciel mieszkańców.

Droga w Głuchowie w liczbach, to: 4700 metrów kwadratowych, na całej jej długości wymieniono starą żeliwną sieć wodną, stworzono nowe przyłącza. Do tego należy dodać czternaście słupów oświetleniowych oraz zamontowanie na nich energooszczędnego oświetlenia. Koszt całej budowy to 765 tys. 860 złotych.

 - Widzimy skalę tej inwestycji, jednej z większych w Gminie Trzebnica, mam  nadzieję, że ta droga połączy wszystkich mieszkańców Głuchowa Górnego we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju waszej miejscowości – powiedział burmistrz Marek Długozima, i dodał - Burmistrz inicjuje inwestycje w gminie, ale sołectw jest tak wiele, że musi być ktoś, kto będzie przypominał o tych rzeczach najbardziej istotnych, dlatego to nie tyle mi powinniście dziękować, tylko waszemu sołtysowi, który wspólnie z radnym Janem Janusiewiczem nie ustawał w staraniach o powstanie tej drogi – zakończył burmistrz, który w uznaniu za wkład pracy w inwestycje otrzymał od mieszkańców Głuchowa kwiaty, a także dyplom z podziękowaniami od sołtysa. Podobne dyplomy otrzymali również przedstawiciele firmy wykonującej inwestycje, to jest Wiesław Gembiak  i Paweł Mikstacki. - bardzo lubimy pracować na terenie Gminy Trzebnica, już ósmy rok wykonujemy tu inwestycje, jest tu dobry klimat do rozwoju – powiedział Wiesław Gembiak.

IMG_0320.jpeg
Burmistrz Marek Długozima otrzymuje oficialne podziękowania od sołtysa Andrzeja Koziary.

 - W naszej gminie jest czterdzieści sołectw i w każdym tak naprawdę coś się dzieje, każde się rozwija. Nie tylko miasto pięknieje, ale także wioski stają się coraz to ładniejsze, coraz bardziej przyjazne dla dzieci oraz dorosłych mieszkańców. Wciąż powstają nowe inwestycje, które ułatwiają życie mieszkańcom, tak jak ta droga w moim rodzinnym Głuchowie czy plac zabaw w Skarszynie, w którym mieszkam- mówił do zebranych radny Jan Janusiewicz. -Takie inwestycje można by wymieniać bez końca, wciąż powstają nowe place zabaw, boiska, świetlice czy drogi, takie jak ta, za co należy się ogromny szacunek burmistrzowi Markowi Długozimie.

Droga w Głuchowie Górnym to tylko jedna z wielu inwestycji w infrastrukturę na terenach wiejskich Gminy Trzebnica, naprawiane są kolejne drogi, powstają nowe place zabaw, świetlice i boiska wielofunkcyjne. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli w komfortowych warunkach budować i rozwijać własną świadomość, tak kulturową jak i społeczną. Posiadając komfortowe miejsce zabaw czy spotkań zyskują doskonałe instrumenty rozwoju. Tak młodzież staje się bardziej zintegrowana, a dorośli podejmują ciekawe inicjatywy, jak choćby koło gospodyń wiejskich z Głuchowa, nagradzane za swoje produkty w licznych konkursach.

IMG_0297.jpeg
W otwarciu drogi uczestniczyło spore grono mieszkańców.

IMG_0325.jpeg
Podziękowania otrzymali również wykonawcy drogi Wiesław Gembiak  i Paweł Mikstacki.

 

Fotorelacja dostępna TU