• EN
  • DE

Zmiana oznakowania, zmiana organizacji ruchu

Na terenie miasta Trzebnica trwają prace mające na celu wymianę oznakowania pionowego. Wraz ze zmianami oznakowania, zmieni się również organizacja ruchu niektórych ulic. Takie zmiany są już widoczne na ulicy Kościelnej, na odcinku od ulicy Daszyńskiego, gdzie ruch jednokierunkowy został odwrócony.

Dzięki tej zmianie, kierując się na wyżej wspomnianą ulice, unikniemy konieczności przejazdu przez centrum i prostą drogą, korzystając z ulicy Żołnierzy Września udamy się w kierunku wyjazdu na Oborniki.  Poza tym ulica Kościelna stanie się jednokierunkowa na całej swej długości(wcześniej dwukierunkowa od skrzyżowania z ulicą Obrońców Pokoju), aż do połączenia z ulicą Obornicką. Ulica Jana Matejki będzie ulicą jednokierunkową, dojedziemy nią do ulicy Kościelnej, tak jak i ulicą Lipową, która również staje się ulicą jednokierunkową, wiodącą od ulicy Ignacego Daszyńskiego. W obrębie centrum kierunek ruchu zmienił się również na ulicy Obrońców Pokoju, od skrzyżowania z ulicą Kościelną, tym odcinkiem pojedziemy w kierunku ulicy Daszyńskiego. Zmianom ulegnie również organizacja ruchu na ulicy Tadeusza Kościuszki oraz remontowanej ulicy Teatralnej, która w całości stanie się ulicą jednokierunkową, pojedziemy nią od ulicy Prusickiej, poprzez  skrzyżowanie z ulicą wojska Polskiego, do ulicy Polnej. Natomiast ruch na ulicy Tadeusza Kościuszki ulegnie zmianom w dwóch jej fragmentach, stanie się ona jednokierunkowa we fragmencie prowadzącym od ulicy Polnej do ulicy Wałowej, a także od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do wjazdu na osiedle mieszkalne, od którego to wjazdu będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy, tak by mieszkańcy osiedla mogli dojechać do swoich domów w szybki sposób z ulicy Prusickiej.

Wszystkie prace prowadzone są w ramach zadania przetargowego „Organizacja ruchu docelowego na terenie miasta Trzebnica”, które to zadanie zostało podzielone na dwa odrębne, dotyczące oznakowania pionowego i poziomego. W ramach pierwszego z nich, które zostało opisane powyżej, firma Reznak Tomasz Burzyński, Wojciech Burzyński s.c.  z Opola - zwycięzcy tej części przetargu, wykona demontaż 123 sztuk znaków oraz 99 sztuk słupków, w których miejsce dostarczy i zamontuje nowe oznakowanie.  Zadanie to ma zostać wykonane do 31 lipca bieżącego roku.

Przetarg na zadanie drugie wygrała firma Krystian Drzyzga pl. z Bytomia. Zwycięska firma wykonała już, o czym pisaliśmy wcześniej, cienkowarstwowe oznakowanie poziome na terenie całego miasta Trzebnica, łącznie 2.140,00 m2. Termin realizacji tego zadania upłynął 31 maja.

DSC_0500.jpeg

DSC_0503.jpeg

DSC_0507.jpeg

DSC_0514.jpeg