Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wizyta sportowców z Kitzingen

Ponad 700 km. Tyle do przebiegnięcia i przejechania miała grupa sportowców z partnerskiego miasta Kitzingen w Niemczech, która odwiedziła Trzebnicę w dniach 13-15 czerwca. Na ostatnim 10 km etapie trasy- w Obornikach Śląskich - dołączyli do nich trzebniccy biegacze oraz kolarze z klubu KKS Trzebnica wraz z trenującymi z nimi dziećmi.

Zmagania sportowe zakończyły się na trzebnickim rynku. Na zawodników czekał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Sekretarz Gminy Daniel Buczak i Radna Rady Miejskiej Krystyna Haładaj.  Wspólnie wręczyli uczestnikom wydarzenia medale.

Również licznie przybyli mieszkańcy, młodzież i dzieci z okolicznych domów, nie zawiedli tego dnia zawodników. Z ogromnym entuzjazmem witali ich na mecie, a także robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Podczas pobytu goście zwiedzili z przewodnikiem Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej i Pocysterski Klasztor Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy oraz Wrocław- już na własną rękę.

Podczas spotkania pojawiła się propozycja, aby w czerwcu przyszłego roku, tym razem trzebniccy kolarze przejechali trasę do Kitzingen. Dzielni sportowcy postawili sobie za punkt honoru przejechać 700 km w jeszcze krótszym czasie.

- Jak się okazuje, przyjaźń Polsko-Niemiecka rozwija się znakomicie na wielu płaszczyznach, również sportowych. W czerwcu 2009 roku podpisaliśmy umowę o współpracy partnerskiej z wyszczególnieniem dziedzin, w których chcielibyśmy tę współpracę zacieśniać. Dlatego jesteśmy jak najbardziej otwarci na tego typu inicjatywy. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej ludzi zarazić tym partnerstwem. Już niebawem odwiedzi nas kolejna grupa osób z miasta partnerskiego. We wrześniu na Święto Sadów przyjedzie m.in. zespół ze Szkoły Muzycznej z Kitzingen – powiedział sekretarz Daniel Buczak.

Fotorelacja dostępna TU