Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

I Turniej EURO-SYSTEM CUP 2014 rozstrzygnięty!

W niedzielę 8. czerwca, na Stadionie Miejskim FAIR PLAY ARENA w Trzebnicy, odbył się I Turniej Euro-System Cup. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. Rywalizowało 12 drużyn orlików, w tym 4 z Polonii Trzebnica. Po długiej i emocjonującej walce najlepszy okazał się zespół FC Wrocław Academy.

W upalną, czerwcową niedzielę już od samego rana słychać było gwar na malowniczym, trzebnickim Stadionie Miejskim FAIR PLAY ARENA. O godzinie 9:00 nastąpiło otwarcie I Turnieju Euro-System Cup 2014, którego wspólnie dokonali: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, właściciel firmy Euro-System Marcin Gasztyk, oraz Prezes TSSR Polonii Trzebnica Ryszard Bucki. Pan Burmistrz objął patronat honorowy nad imprezą i mocno wspierał jej przygotowania. Pan Gasztyk to główny sponsor i wespół z TSSR Polonią, główny organizator zawodów. Chwilę po krótkich, motywujących młodych adeptów piłki nożnej, przemówieniach całej w/w trójki panów, drużyny przystąpiły do rywalizacji. Odbywała się ona w dwóch grupach. W każdej grupie grało sześć drużyn, systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup awansowały do drugiej, pucharowej fazy Turnieju, półfinałów. Obsada zawodów była bardzo mocna. Do Trzebnicy przyjechały drużyny z Dolnego Śląska i Wielkopolski. W Grupie I grały: Polonia I Trzebnica, Polonia II Trzebnica, Akademia Piłkarska Oleśnica, Akademia Sporu Milicz, FC Wrocław Academy i Ślęza Wrocław. W Grupie II rywalizowały: Polonia III Trzebnica, Polonia IV Trzebnica, Olimpic Wrocław (szkółka piłkarska Dariusza Sztylki i Krzysztofa Wołczka), Śląsk Wrocław, Calisia Kalisz i Akademia Piłkarska Piotra Reissa, z Poznania. Walka w grupach była bardzo zacięta i emocjonująca. Małym piłkarzom doskwierał przy tym tropikalny upał, co dodatkowo utrudniało realizację zadań na boisku. Jednak orlicy, jak orły znosili to bardzo dzielnie i mecze stały na naprawdę dobrym poziomie. Niestety żadnej z naszych czterech drużyn nie udało się wyjść z grupy. Najbliżej tego była Polonia I, która przegrała miejsce w półfinale na rzecz AS Milicz
tylko przez gorszy bilans bramek (przy takiej samej liczbie zgromadzonych punktów i remisie w bezpośrednim spotkaniu). Oprócz zespołu z Doliny Baryczy do półfinału z Grupy I awansował FC Wrocław Academy, który wygrał wszystkie pięć meczów grupowych. Podobnie jak zwycięska w Grupie II Akademia Piłkarska Reissa. Drugim półfinalistom z tej grupy został Śląsk Wrocław. W półfinałach zwycięscy grup nie pozostawili wątpliwości kto zasługuje na grę w finale. FC Wrocław Academy ograł Śląsk, a Akademia Piłkarska Reissa AS Milicz. Przegrani z półfinałów zagrali mecz o trzecie miejsce. Wygrał Śląsk Wrocław, który pewnie pokonał AS Milicz. W finale I Turnieju Euro-System Cup 2014 zmierzyły się dwie bezsprzecznie najlepsze ekipy, które do tego meczu wygrały swoje wszystkie sześć spotkań. Stało się więc jasne, że jedna z nich będzie teraz musiała przełknąć gorycz porażki. Mecz o 1. miejsce był bardzo zacięty i wzbudził wiele emocji. Wygrał go zespół FC Wrocław Academy, który został zwycięzcą pierwszej edycji Turnieju Euro-System Cup 2014. Radość małych zawodników i ich kibiców była ogromna. Po zakończonej rywalizacji na boisku przyszła pora na najmilsza część Turnieju, a więc wręczenie nagród. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal. Również każdy z trenerów otrzymał upominki. Dla pierwszych trzech drużyn poza w/w nagrodami ufundowano puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięscy i zespół, który zajął 2. miejsce otrzymali komplet meczowych strojów, a za trzecie miejsce nagrodą były piłki meczowe. Przyznano też trzy nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem Turnieju wybrano Wiktora Gasztyka. Najlepszym strzelcem został Filip Michalski. Najlepszym zawodnikiem zawodów okrzyknięto Dawida Kuźmińskiego. Cała trója laureatów to piłkarze zwycięskiego FC Wrocław Academy. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni opuszczali FAIR PLAY ARENĘ.
Trzeba też odnotować, że impreza brała udział w II Dniu Przyjaciół Piłki Nożnej. To akcja rozgrywania w tym samym czasie, w całej Polsce meczy piłkarskich, dokładnie w rocznicę otwarcia Euro 2012. W tym roku spotkaniom na boisku towarzyszyła ogólnopolska akcja społeczna „Razem wygrajmy z rakiem piersi”. W związku z tym podczas całego Turnieju rozdawano ulotki promujące profilaktyczne badania, mające na celu ewentualne wczesne wykrycie u kobiet raka piersi.
Podsumowując,Turniej należy uznać za niezwykle udany. Słoneczna pogoda, kilkuset kibiców i młodych adeptów futbolu. Świetna atmosfera sportowej rywalizacji. Rodzinny piknik przy grillu i chłodnym napoju. Uśmiechnięte twarze dzieci i ich rodziców. To wszystko można było zaobserwować podczas niedzielnych zawodów. Już zapowiedziano kolejną, drugą edycję Turnieju. Możliwe, że tym razem w poszerzonej, międzynarodowej obsadzie. Trzymamy kciuki, bo naprawdę warto!

KOŃCOWA KLASYFIKACJA I TURNIEJU EURO-SYSTEM CUP 2014:
1.FC WROCŁAW ACADEMY
2. AKADEMIA PIŁKARSKA REISSA
3. ŚLĄSK WROCŁAW
4. AKADEMIA SPORTU MILICZ
5. POLONIA I TRZEBNICA
6. POLONIA II TRZEBNICA
7. OLIMPIC WROCŁAW
8. AKADEMIA PIŁKARSKA OLEŚNICA
9. CALISIA KALISZ
10. POLONIA II TRZEBNICA
11. POLONIA IV TRZEBNICA
12. ŚLEZA WROCŁAW
 

E-S C 2.jpeg

Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Marek Długozima.

E-S C 5.jpeg

Obsada zawodów była bardzo mocna, a rywalizacja emocjonująca.

E-S C 4.jpeg

O zwycięstwo walczyło 12 drużyn orlików, w tym 4 z Polonii Trzebnica.