Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Samorządowy Menedżer Regionu

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima otrzymał wyróżnienie w kategorii Samorządowi Menedżerowie Regionu w ramach prestiżowego rankingu „Filary Polskiej Gospodarki”, sporządzanego przez dziennik Bonnier Business Polska i Puls Biznesu, znajdując się w pierwszej 10 najskuteczniejszych menedżerów z blisko 170 samorządów na Dolnym Śląsku. Jest to już IX edycja rankingu.

Zwycięzcy – 5 firm i 10 samorządowców z każdego województwa – zostali wskazani przez reprezentatywną grupę 1000 przedstawicieli władz lokalnych: prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz starostów. Udział w rankingu jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a jego opracowaniem zajmują się eksperci z dziedziny zarządzania i finansów.

Samorządowcy są nagradzani za dobre zarządzanie finansami miast i gmin, skuteczność w pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy, inwestowanie w ochronę środowiska i budowanie aktywności społecznej. Firmy wyróżnione tytułem Filar Polskiej Gospodarki mają znaczący udział w rozwoju regionu jako pracodawcy wspierający i promujący zatrudnienie, umożliwiający rozwój przedsiębiorczości, a także angażujący się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Sukces w tym rankingu świadczy również o bardzo dobrym stanie finansów gminy.

- Otrzymane wyróżnienie w kategorii Samorządowy Menedżer Regionu jest dla mnie ważnym sukcesem. Potwierdza bowiem słuszność podejmowanych decyzji oraz realizowanych inwestycji. Tym bardziej, że te skuteczne przedsięwzięcia, rozwiązujące codzienne problemy mieszkańców miasta i gminy, docenione zostały przez szerokie grono zewnętrznych obserwatorów – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje - To wyraźny sygnał, że Trzebnica istnieje w świadomości przedsiębiorców i samorządowców w pozytywnym wymiarze, że zauważają oni dynamiczny rozwój i liczne zmiany jakie zachodzą w Trzebnicy dzięki sprawnemu zarządzaniu oraz zespołowi pracowników, z którymi mam przyjemność współpracować. Za tym sukcesem stoją konkretne działania służące dobru mieszkańców - kilometry wybudowanych oraz wyremontowanych w gminie dróg i chodników, wybudowane obiekty sportowe, szkoły, przedszkola, modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej, wytyczanie i sprzedaż terenów inwestycyjnych czy budowa placów zabaw i świetlic gminnych.

Wśród Samorządowych Menedżerów Regionu znalazł się m.in. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który Wrocław postrzega jako swój zawodowy sukces: - Wystarczy przypomnieć sobie miasto sprzed dziesięciu lat i porównać z dzisiejszym. Wiele się zmieniło na lepsze. Na ten sukces pracował sztab ludzi, a przede wszystkim sami wrocławianie. Ale mogę chyba powiedzieć nieskromnie, że w trakcie moich kadencji staliśmy się prawdziwie europejskim miastem. Najbardziej cieszy mnie to, że ludzie w mieście są uśmiechnięci i lubią Wrocław. W województwie dolnośląskim nagrodzono następujące przedsiębiorstwa: KGHM Polska Miedż, PGE Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, Tarczyński, Citronex, Zetkama Ścinawka Średnia.
 

puls biznesu_małe.jpeg