Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Festiwal dobrych dźwięków

XVI Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej zakończył się 31 maja. Od kilku lat współorganizatorem jest Gmina Trzebnica. W tym roku jury przesłuchało 13 solistów i 17 zespołów. Nagrodę Grand Prix – 1000 euro zdobył zespół „Play&Pray” z Krakowa. Natomiast trzebniczanka Magda Dębkowska zdobyła tytuł osobowość muzyczna.

Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej ma już swoje stałe miejsce na muzycznej mapie Polski. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba solistów i zespołów – aż 40. Jury w składzie: Piotr Baron (przewodniczący), Elżbieta Baron i o. Andrzej Bujnowski OP mogło przesłuchać tylko część z nich. Nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji wręczali: prowincjał ks. Piotr Filas, duszpasterze RMSu ks. Maciej Szeszko, ks. Łukasz Anioł, ks. Tadeusz Mucha oraz burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Laureaci XVI Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej:

Nagroda Grand Prix (1000 euro) – zespół Play&Pray

I miejsce - Monika Mendrok-Mika (1000 zł) oraz Iwona Krzymowska (1000 zł)

II miejsce - Alicja Nowak (weekend w Hotelu nad Przełomem w Sromowcach Niżnych)

III miejsce - zespół Sąsiedzi (nagranie w studio w Krakowie) oraz zespół Huraban (występ na Koncercie Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem)


Miejscem dla festiwalu od kilku lat jest Trzebnica. - W tym roku festiwal wpisał się w obchodzone właśnie w mieście I Trzebnickie Dni Rodziny – mówi burmistrz Marek Długozima. - To dla nas ogromnie ważne. Pomyśleliśmy o rodzinie kompleksowo. Odbyły się warsztaty dla małżeństw, dla mam, ojców, dla seniorów, a teraz kierujemy się w stronę młodzieży. Jesteśmy jednym z nielicznych miast na Dolnym Śląsku, które posiada kartę dużej rodziny i które angażuje się wiele projektów na rzecz budowania i zacieśniania rodzinnych więzi. To, co dzieje się na festiwalu – ten klimat wydarzenia i dużo dobrej muzyki z pewnością też temu służą. Jeszcze raz serdecznie gratuluję organizatorom i mam nadzieję, że do zobaczenia za rok.
Ks. Maciej Szeszko podkreśla ogromne zaangażowanie ze strony władz Trzebnicy i sponsorów w organizację wydarzenia. Do tego grona należy dopisać jeszcze jedną grupę – ekipę młodzieży w czerwonych koszulkach z napisem „Ogarniam to”. Można ich było spotkać w różnych miejscach festiwalowej przestrzeni. Pomagali w zakwaterowaniu, przy wydawaniu posiłków, organizowali biuro prasowe, nagłaśniali występy. Prace wykonywali charytatywnie. - Jako duszpasterze chcemy się otwierać na młodych, ale nie tylko w kontekście ich uczestnictwa w poszczególnych akcjach. Zależy nam, by czuli się współodpowiedzialni za dzieło, które powstaje. I trzeba im przyznać: ogarnęli festiwal – opowiada ks. Maciej.
Podczas tegorocznej edycji zagrały też zespoły dobrze znane. W piątek na rozpoczęcie festiwalu na scenie pojawiła się formacja Propaganda Dei, która gra w klimacie reggea. Natomiast na zakończenie wystąpił zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia). Jego twórczość zaliczana jest do nurtu pop-gospel.

IMG_7827.jpeg Zespół Bombel Bend wyróżniony podczas Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem gościnnie na występie w Trzebnicy.

IMG_7899.jpeg

IMG_7902.jpeg

IMG_7923.jpegWieczorny koncert grupy Propaganda Dei, która gra w klimacie reggea.

IMG_8703.jpeg Od lewej: Ks. Tadeusz Mucha, ks. Łukasz Anioł i ks. Maciej Szeszko duszpasterze RMSu.

IMG_8806.jpegZwycięzcy festiwalu formacja Play&Pray.

IMG_8713.jpegNietypowy prezent dla ks. prowincjała Piotra Filasa - koszulka z napisem "Ogarniam to".

IMG_8721.jpeg Burmistrz Marek Długozima podkreślał, że cieszy się, iż festiwal wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gminę Trzebnica.

IMG_8815.jpeg Występ gwiazdy wieczoru zespół TGD.

IMG_8823.jpeg Tłumy młodych ludzi z entuzjazmem reagowały na to, co dzieje się na scenie.