Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Gmina placami zabaw stoi

Obecnie Gmina Trzebnica realizuje kilka nowych inwestycji. Są to place zabaw i boiska. Do tej pory takie place wybudowano w 17 miejscowościach, SP 2 i Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy. W tym roku planowanych jest 12 podobnych zadań. Poniżej opisujemy te, na które ogłoszone są przetargi i zostaną wkrótce zrealizowane.

 

Marcinowo i Świątniki

W kolejnych sołectwach, spośród 41, jakie wchodzą w skład Gminy Trzebnica, powstanie nowoczesny, kolorowy i bezpieczny plac zabaw dla dzieci - w Marcinowie i Świątnikach. Termin składania ofert mija 3 czerwca. W skład wykonywanych prac wejdą m.in.: przygotowanie terenu pod budowę placu zabaw, wykonanie robót ziemnych, wykonanie nawierzchni bezpiecznej placu zabaw – piaskowej w obrzeżach betonowych, a także dostawa i montaż urządzeń zabawowych i wyposażenia uzupełniającego i wykonanaie ogrodzenia placu zabaw.
Już niebawem zostanie wyłoniony wykonawca na budowę boiska wielofunkcyjnego w Biedaszkowie Wielkim, Ligocie i Brzykowie.

Biedaszków Wielki

Na realizację inwestycji w Biedawszkowie Wielkim wpłynęło pięć ofert z firm: Budmel – korty boiska sportowe Tadeusz Molus z Trzebnicy, Budownictwo Ogólne i Przemysłowe Ryszard Król z Obornik Śląskich, IkaeM Group Mariusz Budzianowski z Wołowa a także dwie oferty z Ostrowa Wielkopolskiego z firmy MULTI SET i DOMAR Budownictwo Architektura.
Zakres zamówienia obejmuje między innymi: budowę boiska wielofunkcyjnego, wykonanie ciągów pieszych, dostawa i montaż wyposażenia boiska a także wykonanie ogrodzenia. Wkrotce zostanie wyloniony wykonacwa.


Ligota
Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska wielofunkcyjnego w Ligocie. Zakres zamówienia obejmuje między innymi: wykonanie ciągów pieszych, wykonanie ogrodzenia a także dostawa i montaż wyposażenia boiska. Chętne do wykonania inwestycji są dwie firmy: IkaeM Group Mariusz Budzianowski z Wołowa i Budmel – korty boiska sportowe Tadeusz Molus z Trzebnicy.

 

Ćwiczebne boisko i plac zabaw w Szczytkowicach

Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska ćwiczebnego Straży Pożarnej w Szczytkowicach i placu zabaw na podstawie projektów opracowanych przez firmę: Pracownia Projektowa ARCHITEKTON Jolanta i Wojciech Hercuń. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie między innymi: ogrodzenia, nawierzchni sportowej EPDM, ciągów pieszych, wraz z dostawą i montażem wyposażenia boiska, wykonanie placu zabaw z nawierzchnią bezpieczną piaskową w obrzeżach betonowych, oraz dostawa i montaż urządzeń zabawowych i małej architektury. Wpłynęły dwie ofert DAWAR Sport Sp. z o.o. Z Poznania i BUDMEL Korty, Boiska Sportowe Tadeusz Molus z Trzebnicy.


Brzykowo

Zakres zamówienia obejmuje między innymi: budowę boiska wielofunkcyjnego, wykonanie dojścia i terenu utwardzonego kostką wokół boiska, wykonanie ogrodzenia oraz dostawa i montaż wyposażenia boiska. Ofery złożyli: Budmel – korty boiska sportowe Tadeusz Molus z Trzebnicy, Porte Mateusz Lachowicz z Trzebnicy.Wykonawcy poszczególnych inwestycji zostaną wyłonieni w połowie czerwca.


Place zabaw zrealizowane w ostatnich latach:

Rok 2011:
Będkowo
Blizocin
Jaźwiny
Koniowo
Masłów
Skoroszów
Ujeździec Mały
Ujeździec Wielki


Rok 2012:
Malczów
Przedszkole nr 2 w Trzebnicy
Biedaszków Wielki
Nowy Dwór
Księginice
Kuźniczysko
Głuchów Górny

Rok 2013:
Szkoła Podstawowa nr 2
Rzepotowice
Koczurki
Skarszyn

Place zabaw w 2014:

Brama Trębaczy (otwarcie w sobotę 31 maja)

W trakcie realizacji:
Przedszkole Publiczne nr 1
Przedszkole Publiczne nr 2
Szkoła Podstawowa Ujeździec Wielki (w trakcie projektu)
Taczów Wielki
Brochocin
Szczytkowice (w trakcie przetargu)
Marcinowo
Świątniki
Masłowiec

Planowane:
Brzezie
Plac zabaw przy pl. Pionierów ziemi Trzebnickiej (remont istniejącego placu)
Kobylice (park linowy)Podstrona jest w trakcie wypełniania.

 

 IMG_1616.jpeg

Uroczyste otwarcie placu zabaw w Ujeźdźcu Małym w ubiegłym roku. Na zdjęciu sołtys wsi Teresa Niechwiej.

 SAM_9252.jpeg

Plac zabaw w Skarszynie. Na dzieci czeka tu wiele atrakcji – karuzela, huśtawki, piaskownica, sprężynowce, pociąg i zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami