• EN
  • DE

Fabryka kobiecości w Trzebnicy


W środowe popołudnie, 28 maja odbył się już trzeci etap warsztatów dla rodzin w ramach Trzebnickich Dni Rodziny w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Spotkanie pod hasłem „Warsztat stylizacji i wizerunku dla kobiet – jestem piękna!”, przygotowany przez dyplomowaną wizażystkę Katarzynę Skoczylas i osobistą stylistkę Emilię Wojtczak z Fabryki Kobiecości cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkanek Trzebnicy.


Kobiece spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, przy filiżance kawy i ciastku. Uczestniczki warsztatu przywitała Ewelina Gładysz, pracownik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, życząc wszystkim paniom dobrej zabawy i wyniesienia z warsztatów, jak najwięcej wiedzy i pozytywnej energii. A panie prowadzące warsztat w bardzo przystępny sposób wprowadziły gości w świat metamorfoz kobiecości. Jak same podkreśliły - kluczem do przemian zagubionych kobiet w codzienności i monotonii jest chęć dokonania zmian w swoim sposobie myślenia, a co za tym idzie zmian w swoim wizerunku. Pomagamy kobietom odzyskać wiarę we własną atrakcyjność i nauczyć je eksponować swoje piękno zewnętrzne, które obok piękna kobiecego serca i umysłu, jest również bardzo ważne.

Pierwsza część spotkania miała postać wykładu, a mianowicie, jak wygląda zrobienie poprawnego makijażu. Kolejno prowadzące przedstawiły dziewięć etapów profesjonalnego wizażu, a przede wszystkim, jak uniknąć przerysowań i częstych groteskowych wpadek. Ponadto słuchaczki dowiedziały się o stosowaniu trików dzięki, którym ich twarze będą wyglądały piękniej i młodziej. - Dobrze zrobiony makijaż jest milowym krokiem do dobrego samopoczucia i odzyskiwania wiary we własną atrakcyjność, bo promieniejąca twarz kobiety jest jej najlepszą wizytówką – podkreślała Katarzyna Skoczylas.

W przerwie między wykładami organizatorzy warsztatów przygotowali miłe niespodzianki. Wśród obecnych pań rozlosowano nagrody – upominki w postaci zestawów kosmetyków, a chętnym wręczono zaproszenia na Wrocław Fashion Meeting – czyli dwudniowe pokazy mody.

Podczas drugiego etapu warsztatów ekspertki w precyzyjny sposób przedstawiły słuchaczkom typy kobiecych sylwetek i odpowiednie dla nich fasony garderoby. Ciekawostką były określenia sylwetek, jak gruszka, jabłko, rożek czy typ cegła, gdzie panie doszukiwały w swoich sylwetkach zbieżności z wymienionymi. Ponadto była mowa również o kolorystyce, gdzie odpowiednio dobrany kolor w ubiorze, to wielki sojusznik w boju o codzienny, nieskazitelny wygląd. Stylistka Emilia Wojtczak przeprowadziła profesjonalną analizę kolorystyczną na jednej z pań, przy użyciu chust kolorystycznych, a wizażystka Katarzyna Skoczylas zaprezentowała poprawnie zrobiony makijaż. A po prezentacji wszystkie chętne panie mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji.  

 

LICZNIE_ZEBRANE_UCZESTNICZKI_WARSZTATOW.jpeg

IMG_7582.jpeg

IMG_7577.jpeg

IMG_7599.jpeg

PRZYGOTOWANIA_DO_ANALIZY_KOLORYSTYCZNEJ.jpeg

IMG_7609.jpeg