Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rodzinne granie

 

W sobotę 24 maja w hali sportowej odbył się Trzebnicki Rodzinny Festiwal Gier Planszowych o Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Impreza odbyła się w ramach Trzebnickich Dni Rodziny.

Już od godziny 10:00 w hali sportowej pojawiali się pierwsi uczestnicy. Festiwal ściągnął osoby nie tylko z Trzebnicy, ale także z Wrocławia czy Obornik Śląskich, co świadczy o szerokim zainteresowaniu tego typu imprezami. Każdy, kto tego dnia odwiedził halę sportową, na pewno się nie zawiódł. Wszyscy uczestnicy brali udział w losowaniu nagród, co wywołało wiele radości u szczęśliwców – bez względu na ich wiek. Podczas Festiwalu do wyboru było 400 różnych gier: strategicznych, karcianych, logicznych, ekonomicznych, familijnych, imprezowych i przygodowych. Niektórzy wkręcili się w granie tak mocno, że nie mogli opuścić hali przez kilka godzin! Znaleźli czas jedynie na szybki posiłek by móc znów wytężać umysł i za żadną cenę nie pozwolić wygrać przeciwnikowi. Mnóstwo dobrej zabawy i wspaniałych emocji towarzyszyło temu wydarzeniu. Budującym akcentem był pokaz mody odzieży patriotycznej firmy Surge Polonia, którą przedstawili członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia "Druga Runda". Uczestników Festiwalu dopingował również Burmistrz Marek Długozima. Partnerem Festiwalu był Klub Szachowy działający przy Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu.

Impreza bardzo podobała się trzebniczanom: - Panuje tu bardzo przyjemna atmosfera, są mili ludzie, którzy tłumaczą zasady gry w sposób prosty i zwięzły. Gry również są bardzo fajne, rozwijające – chwali Festiwal 25-letni Mateusz z Trzebnicy. Podobnego zdania była grupa nastolatków: - Jest fajnie, bo można przyjść i sobie pograć, a żeby grać w domu to trzeba najpierw kupić grę – mówił Konrad. - Mieliśmy iść do domu, ale kolega zobaczył plakat i otwarte drzwi i stwierdziliśmy, że przyjdziemy – dodaje jego kolega, Cyprian. - Chcielibyśmy więcej takich imprez w Trzebnicy – stwierdzili zgodnie wszyscy czterej. Podobne zdanie o imprezie ma Anna, mama bystrych bliźniaków: - Festiwal uważam za bardzo udany. Rewelacyjny pomysł na spędzenie sobotniego dnia, zwłaszcza, że pogoda była w kratkę. Pogimnastykowaliśmy umysły, spędziliśmy rodzinnie ładnych kilka godzin doskonale się przy tym bawiąc. Ponadto była to idealna okazja do przetestowania gier przed zakupem. Warto było przyjść i spróbować swoich sił. Nagrody – sprawa drugorzędna, za to poznanych osób i miłych wspomnień nic nam nie zabierze – twierdzi trzebniczanka.

Festiwal do godziny 20:00 odwiedziło blisko 100 osób – w tym całe rodziny, które często przez kilka godzin grały w niejednokrotnie bardzo trudne gry, zbierając punkty w turnieju o Nagrodę Główną, których fundatorami są firmy Lacerta, G3 i Tactic. Wysiłki najlepszych zostały już skrupulatnie podliczone punktami. Prezenty – w tym nagroda specjalna Burmistrza Gminy Trzebnica – zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Dziecka w najbliższą niedzielę w amfiteatrze między stawami tuż przed występem gwiazdy – Joszko Brody.

 

DSCF8783.jpeg

Poza wiedzą podczas gry, liczyło się również szczęście.

gry (2 of 39).jpeg

Gry planszowe to naprawdę wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu.

gry (1 of 39).jpeg

Rozgrywki śledził burmistrz Marek Długozima.

gry (39 of 39).jpeg

Turniej Gier Planszowych, to również spotkanie z kolegami.

gry (29 of 39).jpeg

Pełne skupienie na twarzach graczy.

DSCF9002.jpeg

Igor i Borys zajęli pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach Qwirkle.

DSCF9012.jpeg

Zwycięzcy turnieju Qwirkle.

DSCF8907.jpeg

Burmistrz Marek Długozima dopinguje rodzinę państwa Śmichowiczów. Natomiast nad organizacją turnieju czuwała p.o. dyr. A. Pawlaczek.