Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Supełkowanie z babcią i dziadkiem

"W twórczym warsztacie babci i dziadka…” - to tytuł zajęć zorganizowanych w ramach Trzebnickich Dni Rodziny. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 26 maja w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Było twórczo!

Supełkowanie to temat przewodni warsztatów zorganizowanych dla babć, dziadków i wnuków, a właściwie dla wszystkich, którzy chcieli nauczyć się tej starej metody wiązania i splatania.

Panie z Rękodzielni działającej przy TCKiS z ogromną cierpliwością i zrozumieniem tłumaczyły zasady wykonywania przedmiotów ze sznurka czy liny za pomocą kombinacji różnych węzłów i splotów. Chętnych do nauczenia się tej niezwykłej metody wyplatania bransoletek i breloczków nie brakowało, tym bardziej, że był to Dzień Matki i zwłaszcza dzieci chciały samodzielnie wykonać prezent dla swoich mam.

Przydatna w różnych sytuacjach dnia codziennego umiejętność wiązania i splatania ma – oprócz strony praktycznej – również inne zalety. Węzełkowanie bywa swoistym rodzajem twórczego hobby dla każdego i znakomitą formą relaksu, bez względu na wiek. Wyrobienie sobie zręczności, refleksu, koordynacji ruchów - to kolejne plusy twórczego supełkowania. Panie z Rękodzielni zapraszają zatem na pozostałe swoje warsztaty.


  IMG_7400.jpeg

IMG_7390.jpeg

IMG_7393.jpeg

IMG_7432.jpeg

IMG_7418.jpeg