• EN
  • DE

Kolarze w szkole

W środę, 21 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka", odbyło się spotkanie z Bogdanem Zielińskim i Romanem Węglarskim, z Kolarskiego Klubu Sportowego Trzebnica.

- Dzieci przygotowywane są do egzaminu na kartę rowerową. W związku z tym postanowiłam zorganizować spotkanie z Bogdanem Zielińskim i Romanem Węglarskim. Chodziło mi o to, aby dzieci od fachowców dowiedziały się jak najwięcej na temat budowy roweru, jego niezbędnego wyposażenia i zasadach bezpiecznej jazdy – powiedziała nauczycielka zajęć technicznych i jednocześnie inicjatorka spotkania, Paulina Pierchorowicz-Rączka.

Taka forma zajęć z wychowania komunikacyjnego ogromnie przypadła dzieciom do gustu. Z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem słuchały o imprezach kolarskich organizowanych przez gości, a także o stroju i bezpiecznej jeździe na rowerze. Największe porusznie nastąpiło w momencie, gdy jeden z kolarzy pozwolił dzieciom sprawdzić wagę swojego jednośladu. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że mogą podnieść rower jedną ręką.

- Chcemy was namówić do ruchu na świeżym powietrzu. Ponieważ naszą pasją jest rower, liczymy na to, że zarazimy Was tym hobby. 15 czerwca organizujemy rajd rowerowy, na który już dziś zapraszamy. O szczególach powiadomimy niebawem – powiedział Bogdan Zieliński zwracając się do dzieci.

Kolarski Klub Sportowy Trzebnica zrzesza w swoich szeregach kolarzy-amatorów, dla których jazda na rowerze jest czystą przyjemnością i doskonałym sposobem na porawienie kondycji. Kolarze z KKS Trzebnica co roku współorganizują z gminą rowerowe kryterium uliczne. Znani są również z licznych akcji promujących tą dyscyplinę sportu.

IMG_0070.jpeg

IMG_0055.jpeg

IMG_0064.jpeg

IMG_0074.jpeg

IMG_0078.jpeg