Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

W Trzebnicy też mamy dobry klimat dla rodziny

- Mamy coraz lepszy klimat dla rodziny i to widać także w tej sali - mówił Prezydent RP na początku Gali finałowej konkursu dla samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny”. Wśród zaproszonych gości obecny był również burmistrz Marek Długozima. Trzebnica to jedyne miasto w powiecie, które może się pochwalić programem dla dużych rodzin i licznymi inicjatywami prorodzinnymi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin ONZ 15 maja Para Prezydencka wzięła udział w Gali finałowej konkursu dla samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny”. Konkurs skierowany był do samorządów. Jego celem było wyróżnienie i upowszechnienie w całej Polsce najlepszych lokalnych rozwiązań sprzyjających rodzicielstwu.

KPRP_20140515_ERB_113.jpeg
- Gdy przystępowaliśmy do realizacji pomysłu konkursu nie spodziewaliśmy się, że tyle dobrego dzieje się w Polsce - mówiła Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka.

KPRP_20140515_ERB_175.jpeg

Anna Komorowska dziękując nominowanym oraz wszystkim samorządom, które wzięły udział w konkursie, zaznaczyła: – Zaczynamy tworzyć taką rodzinę samorządów, które dbają właśnie o rodzinę.

Prezydent wskazywał, że zbliżają się wybory samorządowe, zachęcał więc do śmiałego, odważnego mówienia w czasie kampanii wyborczej o działaniach dla rodzin, tak żeby powstała zdrowa rywalizacja.
Prezydent zaznaczył, że chciałby wywołać zdrową konkurencję między samorządami i instytucjami – wyścig o to, co mogą dla rodzin zrobić lepiej, gdzie szukać najlepszych rozwiązań, a także zachęcić je, by działały razem.

- Udział w konkursie to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że jako gmina w kwestii działań prorodzinnych idziemy w dobrym kierunku. Program Trzebnicka Rodzina 3+ ma dopiero rok, ale stał się inspiracją dla wielu działań na tym polu. Spotkanie z innymi samorządowcami podczas gali konkursu było niezwykle inspirujące. Jednym z pomysłów, które z pewnością będziemy wdrażać w Gminie Trzebnica, jest karta dla seniorów na wzór karty dla dużych rodzin. Chciałbym, żebyśmy na rodzinę patrzyli bardzo szeroko, w kontekście integracji wielopokoleniowej. Tak więc jeszcze wiele przed nami! - mówi burmistrz Marek Długozima.


KPRP_20140515_ERB_053.jpeg Galę poprowadzili Paulina Chylewska i Krzysztof Ziemiec.

KPRP_20140515_ERB_398.jpeg Pamiatkowe zdjęcie włodarzy z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

IMG_0358.jpeg Konkurs odbył się pod patronatem pary prezydenckiej. Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska również wspiera działania samorządów w prorodzinnych inicjatywach.

Lista laureatów dostępna jest na stronie www.prezydent.pl