Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Turniej sportowy świetlic opiekuńczo-wychowawczych

Zapewniając dzieciom aktywny wypoczynek podczas ferii zimowych Gmina Trzebnica wraz z Halą Sportową ZAPO zorganizowali Turniej Sportowy Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych. Na trzebnickiej hali sportowej spotkało się 10 grup, aby wziąć udział w konkurencjach sportowych.

Po uroczystym otwarciu spotkania przez burmistrza Marka Długozimę, uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez Straż Miejską w Trzebnicy na temat bezpieczeństwa. Nietypową atrakcją były dwa psy: labrador Fiona – podopieczna Strażnika Miejskiego Marcosa Arabadzisa, która szkolona jest na psa ratownika oraz patrolowo-obronny owczarek niemiecki Richi, którego właścicielem jest Dariusz Reptak z firmy Societas. Trenerzy zaprezentowali umiejętności swoich czworonogów oraz opowiedzieli słuchaczom o wykorzystaniu psów przy swojej codziennej pracy.

W zawodach uczestniczyło dziesięć świetlic opiekuńczo-wychowawczych: świetlica w Biedaszkowie Małym, Masłowie, Marcinowie, Rzepotowicach, Jaźwinach, Ujeźdźcu Wielkim, Kuźniczysku, Boleścinie, świetlica w Ratuszu oraz I Trzebnicka Drużyna Harcerska AWARIA.

Na rozgrzewkę wszystkie dzieci zaproszone zostały na środek sali do wspólnego tańca. Następnie każda z drużyn wytypowała przedstawicieli do konkursu plastycznego pt. „Ferie Moich Marzeń 2011”. Zaraz potem dzieci wraz z opiekunami brały udział w kolejnych konkurencjach drużynowych – przenoszenie piłek w worku, ułożenie z rozsypanki hasła „Ferie 2011r.”, sztafeta, kręgle, wyścigi w hula-hop, taniec z balonami oraz zespołowe skakanie w dal. Przy każdym stanowisku startowym obecny był sędzia, który mierzył czas. Po każdej rozgrywce porównywano wyniki i przyznawano punkty. Podczas gdy sędziowie podliczali punkty dzieciom rozdawano ciepły poczęstunek oraz paczki ze smakołykami.

Dyplomy i nagrody wraz z burmistrzem wręczała Pełnomocnik Burmistrza Gminy Trzebnica ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Iwona Durbajło według punktacji zebranej przy wszystkich konkurencjach. Na trzecim miejscu uplasowali się podopieczni ze świetlicy w Jaźwinach, drugie miejsce Ujeździec Wielki, a pierwsze miejsce zdobyli wychowankowie świetlicy w Kuźniczysku. Spotkanie odbyło się w sympatycznej, sportowej atmosferze, a uczestnicy, dobrze się bawiąc, spędzili dzień z ferii na wspólnej integracji.

IMG_2242.jpeg
Markos Arabadzis - trzebnicki strażnik miejski zaprezentował umiejętności swojego labradora - “Fiony” szkolonej na psa - ratownika.

IMG_2331.jpeg
Jedną z konkurencji był taniec z balonami.

IMG_2282.jpeg
Jeden z konkursów sprawnościowych na czas.

IMG_2309.jpeg
Dzieci startowały również w konkursie plastycznym pt. “Ferie Moich Marzeń” .