• EN
  • DE

Szpital św. Jadwigi ma nowego dyrektora

Szpital św. Jadwigi w Trzebnicy ma nowego dyrektora. Został nim Piotr Dytko. Władze powiatu oraz rządząca koalicja mają nadzieję, że wyprowadzi on trzebnicki szpital na odpowiedni tor. - Wybór nowego dyrektora rozpoczyna proces naprawczy, którego celem jest przywrócenie płynności finansowej szpitala- mówi burmistrz Marek Długozima.


Trzebnicki Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej od lat boryka się z poważnymi i narastającymi problemami finansowymi. Właściciel szpitala - poprzednie władze Powiatu Trzebnickiego doprowadziły do wielomilionowego zadłużenia szpitala, które na przestrzeni ostatnich 8 lat drastycznie wzrosło i obecnie wynosi niespełna 30 mln zł. Sytuacja ta poważnie zagraża dalszej działalności szpitala, który jest niezwykle ważny dla ochrony zdrowia mieszkańców Gminy Trzebnica i pozostałych gmin Powiatu Trzebnickiego. Dlatego też burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima wystawiając w niedawnych wyborach samorządowych kandydatów do Rady Powiatu Trzebnickiego bardzo mocno akcentował postulat ratowania powiatowego Szpitala Św. Jadwigi Śląskiej. Po wygranych wyborach i utworzeniu koalicji rządzącej powiatem z Prawem i Sprawiedliwością przyszła pora na realizację obietnic wyborczych.


- Tworząc koalicję rządzącą powiatem i rekomendując członków mojego komitetu wyborczego do Zarządu Powiatu Trzebnickiego wziąłem na siebie współodpowiedzialność za sprawy powiatu i rozwiązywanie jego problemów. Bez wątpienia największym problemem Powiatu Trzebnickiego jest gigantyczne zadłużenie powiatowego Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej. Z problemem tym poradzić nie mógł sobie poprzedni starosta Robert Adach, czego dowodem jest m.in. narastające zadłużenie szpitala oraz brak pomysłu na jego działalność. Przypomnę jedynie, że poprzednia Rada Powiatu (w której większość stanowili radni PO i Razem w Powiecie) podjęła uchwałę o przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego, której nie wykonał poprzedni zarząd kierowany przez starostę Roberta Adacha -  mówi burmistrz Marek Dłuigozima. - Uciekanie od problemu przez poprzedniego starostę i brak stanowczych decyzji doprowadziły do obecnej sytuacji, która zagraża dalszemu funkcjonowaniu szpitala. Dlatego też rekomendowałem nowemu zarządowi powiatu kandydata na dyrektora szpitala w postaci pana Piotra Dytko. Jest to młody, niezwykle zdolny menadżer z bogatym doświadczeniem w prywatnej opiece medycznej- był Dyrektorem NZOZ i wiceprezesem Ośrodka Rehabilitacji CREATOR Sp. z o.o. Pan Piotr Dytko jest aktualnie również radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Mam nadzieję, że rekomendowany przeze mnie fachowiec swoim doświadczeniem, zaangażowaniem oraz energią wprowadzi na właściwy tor trzebnicki Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej. W tym zakresie może on liczyć na moje pełne wsparcie, jak również nowego Zarządu Powiatu, który powierzył Piotrowi Dytko pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. Wybór nowego dyrektora rozpoczyna proces naprawczy, którego celem jest przywrócenie płynności finansowej szpitala- reasumuje.

IMG_8227.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z rekomendowanym przez siebie na stanowisko Dyrektora Szpitala Św. Jadwigi Śląskiej Piotrem Dytko.