Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji

Dwudziestu uczniów, z pięciu placówek oświatowych Gminy Trzebnica, z ogromnym przejęciem uczestniczyło w pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji. 14 maja odbyła się inauguracyjna sesja, podczas której przedstawiciele młodzieży złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich wybór do Młodzieżowej Rady, a także dokonali wyboru prezydium rady oraz członków komisji rewizyjnej.

Punktualnie o godz. 11.00, w sali obrad Urzędu Miejskiego w Trzebnicy w obecności Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, Sekretarza Gminy Daniela Buczaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Stanisza i dyrektorów szkół, odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji.

- Gratuluję Wam wszystkim wyboru do Młodzieżowej Rady, bo to pokazuje, że wśród Waszych rówieśników są osoby, które Wam ufają i które w Was wierzą. Liczę na owocną współpracę. Wierzę, że swoim zaangażowaniem i świeżym spojrzeniem, wniesiecie wiele cennego do życia naszej gminy – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze do Młodzieżowej Rady Miejskiej, nowi radni wybrali ze swojego grona komisję skrutacyjna w składzie: Patrycja Bielicka, Wiktoria Jaros i Kaja Świderska – przewodnicząca. Kolejnym ważnym zadaniem, jakiemu musiała sprostać nowa rada, był wybór prezydium. Jak słusznie zauważył Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, ta część sesji przebiegła nadzwyczaj sprawnie.

Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej, zdobywając 2/3 głosów, została Kamila Kotara. Mile zaskoczona uczennica z Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego powiedziała: - Chciałabym podziękować za zaufanie jakim mnie obdarzyliście, wybierając mnie na przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wierzę, że Was nie zawiodę.

Eryka Mołodkiewicz z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica i i Weronika Grech z Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego zostały wiceprzewodniczącymi. Wybór sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej nie był trudny. Zgłoszono tylko jednego kandydata - Katarzynę Pop, uczennicę Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego, której wybór poparto głosowaniem. Rolę skarbnika pełnić będzie jedyny mężczyzna w składzie prezydium - Maciej Zielonka z Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego.

- Wybór na przedstawicieli młodzieży z Gminy Trzebnica, pozwala tym młodym osobom uczyć się zarządzania, tworzenia prawa i podejmowania pewnych decyzji - jest to szkoła demokracji podstawowej, przygotowanie do dorosłego życia i do odpowiedzialności w podejmowaniu decyzji Uważam, że wybory do MRM, to wstęp do polityki dorosłej. Nawet jeśli w przyszłości nie zostaną Oni politykami, to będą w stanie zrozumieć dziś urzędujących polityków. Życzę Im wytrwałości i uporu w dążeniu do celów, odpowiedzialności za podejmowane decyzje i wzajemnego szacunku - powiedział Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, koordynator projektu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Trzebnicy.

Przypomnijmy, że zadaniem Rady jest reprezentowanie potrzeb, próśb czy zapytań, skierowanych do władz, w imieniu młodego pokolenia. Liczy ona obecnie 20 radnych, a jej kadencja trwa dwa lata, licząc od dnia wyborów. Pierwsze wybory do MRM odbyły się w styczniu 2012 roku.

IMG_6277.jpeg
Inauguracyjna Sesja Młodzieżowej Raday Miejskiej II kadencji.

IMG_6303.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wręczył młodym radym zaświadczenia o wyborze do MRM.

IMG_6375.jpeg
Głosowania nad wyborem prezydium.

IMG_6417.jpeg
Od lewej: Sekretarz Katarzyna Pop, Wiceprzewodnicząca Eryka Mołodkiewicz, Przewodnicząca Kamila Kotara, Skarbnik Maciej Zielonka.

IMG_6349.jpeg