• EN
  • DE

Piknik rodzinny Bezpieczna Rodzina na wakacjach

W sobotnie popołudnie, 10 maja przy stawach trzebnickich odbyła się druga edycja Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Bezpieczna rodzina na wakacjach”. Celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Gminy Trzebnica, szczególnie tych najmłodszych.

Już od godziny 14.00 ruszył pełną parą kolorowy festyn z mnóstwem atrakcji dla młodszych i tych starszych uczestników pikniku. Zebranych przywitały Katarzyna Gediga i Iwona Grzeżułkowska z Centrum Zdrowia EMVIT wraz z Komendantem Policji Dionizym Dyjak i Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą, życząc wszystkim udanej zabawy i zdrowej rywalizacji w przygotowanych konkursach.

W programie pikniku dominowały głównie zabawy i atrakcje dla dzieci – przygotowano liczne konkursy, malowanie twarzy. Dzieciom udostępniono także radiowóz policyjny, w którym można było włączyć syrenę i przebrać się w policyjne ochraniacze, czy kask. Obecni również byli na pikniku funkcjonariusze straży pożarnej, którzy chętnie demonstrowali, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie. Nie zabrakło oczywiście wielkich, czerwonych wozów strażackich, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników pikniku.

Natomiast aspirant Iwona Mazur przeprowadziła pogadankę dotyczącą bezpiecznego sposobu spędzania wakacji. Najbardziej aktywni uczestnicy dyskusji zostali nagradzani ciekawymi gadżetami i sprzętem do rowerów. Co ważne policjanci przez cały czas trwania pikniku prowadzili akcję znakowania rowerów. Inną bardzo ciekawą atrakcją był pokaz tresury psa policyjnego - Ceresa, który zdobył wiele sympatii, zwłaszcza wśród najmłodszych. Trener Łukasz Skoneczko, zademonstrował na pokazie, jak posłusznie zwierze wykonuje wiele komend i jak wielkim przyjacielem i obrońcą człowieka, może być czworonogi bohater.

Trzebnicka Straż Miejska rozstawiła miasteczko rowerowe i przeprowadziła egzaminy na kartę rowerową dla wszystkich chętnych. Podczas sobotniego pikniku aż 45 dzieci zdobyło uprawnienia do jazdy rowerem. Oczywiście nie obyło się bez cennych nagród, przyznanych dla najlepszych kursantów. Do uczestnictwa w jeździe na rowerach zachęcali również pasjonaci z Kolarskiego Klubu Sportowego z Trzebnicy na czele z Romanem Węglarskim i Bogusławem Zielińskim. Kolarze zaprosili specjalnego gościa – Zbigniewa Wieczorkowskiego, który sam zbudował od podstaw wspaniałego bicykla.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz zumby prowadzony przez Panią Karolinę z ZumbaFitness z Trzebnicy. Energiczna instruktorka poderwała do zabawy większość uczestników pikniku. Dzięki łatwym krokom, prostym układom tanecznym i ognistej muzyce zumba znalazła nowe rzesze fanek, a nawet fanów, łącznie z maskotką Trzebnicy – Super Kotem, który tego dnia pomagał funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przygotowali również ciekawą atrakcję – udostępnili symulator zderzeń. Dorośli mogli sprawdzić na własnej skórze, co dzieje się z ciałem człowieka zapiętym w pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia auta z przeszkodą. Wszyscy, którzy skorzystali z symulatora z pewnością zawsze będą jeździć w zapiętych pasach.

Nieodłącznym elementem pikniku były liczne i bardzo ciekawe konkursy. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej przeprowadzili konkurs z zakresu bezpieczeństwa nad wodą i w lesie, zwłaszcza latem. Szkoła Jazdy Gawlik poprowadziła znakomity konkurs rysunkowy ukazujący, jak ważne jest właściwe rozmieszczenie osób w samochodzie. Pani Monika Muszyńska zalecała, by mama jechała w aucie z przodu, a dziecko było na tylnym siedzeniu - najlepiej na środku kanapy i oczywiście zapięte w fotelik. Pan Jarosław Gawlik udostępnił dorosłym możliwość sprawdzenia widzenia w alkogoglach. Dla odważnych ochotników sztuka przejścia poprawnie po prostej linii w nietypowych okularach, stało się prawie niemożliwe.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, do którego przystąpiło siedmiu tatusiów wraz z pociechami. Dla dwóch najlepszych zespołów rodzinnych przygotowano finałowy konkurs - pakowanie walizek i biwakowego sprzętu do auta na czas - bezdyskusyjnie tatusiowie z synami zajęli dwa równorzędne pierwsze miejsca. A zwycięzcami zostali Mirosław Maciejak wraz z synem Mateuszem i Michał Marcjoniak z synem Jakubem. Podczas pikniku każdy miał okazję uczestniczyć w konkursie na najlepsze hasło promujące bezpieczeństwo. Pierwsze miejsce zajął autor hasła „Jeśli chcesz być, cały, zdrowy, włącz myślenie nim coś zrobisz”, Mateusz Muszyński. Drugie miejsce zajęła Monika Rogala, a wyróżnieni zostali: Igor i Borys Dmytrowscy.

Nie zabrakło też dwóch największych dziecięcych bohaterów, a mianowicie Super Kota i Komisarza Lwa. Zdobywcy dziecięcych serc przez całą imprezę zabawiali małych fanów, pozując do pamiątkowych zdjęć.

DSC03192.jpeg
Katarzyna Gediga i Iwona Grzeżułkowska z Centrum Zdrowia EMVIT wraz z Iwoną Mazur i Komendantem Policji Dionizym Dyjak oraz Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą przywitali ze sceny uczestników oraz życzyli udanej zabawy.

KOLARZE_Z_KKS_TRZEBNICA_ZBIGNIEW_WIECZORKOWSKI_I_BURMIST.jpeg
Zbigniew Wieczorkowski z KKS Trzebnica własnoręcznie zbudował bicykl, który stał się jedną z atrakcji.

NAGRODY_DLANAJLEPSZYCH_KURSOWICZOW.jpeg
Wręczenie nagród przez Straż Miejską.

POKAZ_TRESURY.jpeg
Efektywny pokaz tresury psa policyjnego.

STANOWISKO_PANSTWOWEJ_STRAZY_POZARNEJ.jpeg
W wydarzenie włączyła się także Straż Pożarna.

SZKOLENIE_POMOCY_PRZEDMEDYCZNEJ.jpeg
Szkolenie pomocy przedmedycznej.

ZNAKOWANIE_ROWEROW.jpeg
Znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy Policji.

PAMIATKOWE_ZDJECIE1.jpeg

podziękowanie emvit małe.jpeg