Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Marsz po zdrowie

Ruszył nowy projekt aktywności ruchowej nordic walking organizowany przez Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ. Pierwsze bezpłatne zajęcia odbędą się 6 maja (wtorek) od godz. 18.00 przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ. Chętni do wzięcia udziału w całym projekcie Marsz po zdrowie proszeni są o zapisywanie się w rejestracji rehabilitacyjnej. Zajęcia odbywać się będą w formie treningu we wtorki i czwartki od godz. 18.00 do 19.30.

Jak zapewnia Anna Imielska prezes Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ - Każdy trening będzie rozpoczynał się rozgrzewką. Część główna treningu, to ćwiczenia nauczające i doskonalące technikę marszu nordic walking, przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi. Zajęcia poprowadzą fizjoterapeutki z TCM ZDRÓJ: Renata Doros, Dorota Kwiatkowska, Magdalena Kumór i Anna Wapińska.

Dla osób, które wykupią karnet upoważniający do wzięcia udziału w warsztatach, cena za jedno spotkanie wyniesie 10 zł. Jeśli ktoś będzie chciał jednorazowo skorzystać z zajęć - sprawdzić czy ta forma aktywności mu odpowiada - zapłaci 15 zł za trening. Do dyspozycji uczestników będzie bezpłatna wypożyczalnia kijów do nordic walking.

Nordic walking, to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami, których umiejętne używanie stymuluje ok. 90% mięśni ciała. Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania tego sportu w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę.

Zalety uprawiania nordic walking :
• rozwój siły i wytrzymałości ramion,
• łatwość wchodzenia na wzgórza,
• spalanie większej ilości kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
• zwiększenie stabilności przy chodzeniu z kijkami,
• redukowanie nacisku na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami.

plakat_nordic.jpeg