Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Burmistrz uhonorowany

Podczas uroczystości związanych z 223 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-majowej, Burmistrz Marek Długozima został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Trzebnicy, za – jak czytamy w uzasadnieniu – „zasługi i pomoc tutejszemu Zarządowi Kombatantów”.

Poniżej treść podziękowania burmistrza Marka Długozimy za otrzymane wyróżnienie:

Z całego serca dziękuję Zarządowi Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Trzebnicy na czele z Panem Kazimierzem Walczakiem Prezesem Zarządu oraz Tadeuszem Jaworskim Sekretarzem Zarządu, za przekazanie mi tego zaszczytnego wyróżnienia. Jest mi niezmiernie miło, że otrzymuję je z inicjatywy tak szacownego grona – naszych lokalnych bohaterów  walki o wolność Ojczyzny, którzy dla tej idei gotowi byli oddać swoje życie, a dzisiaj – są dla nas nieocenionymi świadkami żywej historii i niezawodnymi uczestnikami każdej patriotycznej uroczystości oraz edukacyjnych spotkań z uczniami trzebnickich szkół.

Przekazując wyrazy głębokiego szacunku i uznania, życzę Zarządowi Koła i wszystkim członkom Związku dużo zdrowia i sił oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Zapewniam o gotowości do dalszej życzliwej i konstruktywnej współpracy z Państwem.

IMG_4800.jpeg
Burmistrz Marek Długozima otrzymuje odznaczenie z rąk Prezesa Zarządu Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP Kazimierza Walczaka.

IMG_4803.jpeg

informacja o odznaczeniu_01.jpeg
List uzasadniający przyznanie najwyższego związkowego odznaczenia dla burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy