Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Budowa Szkoły Muzycznej

Rozpoczęły się prace, które mają na celu dokończenie budowy Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. Roboty budowlane zostały podzielone na 5 zadań. Za prowadzone prace odpowiadają 4 firmy – „DUD-BUD” z Tarnowa, „Stolarstwo Ogólne Zygmunt Maleszka” z Dobroszyc, „P.U.H. STYROBUD Sp. z o.o z Wilczyna” i Daniel Peciak z Chomęcic.

Wcześniej równolegle z procedurą wyboru wykonawców prac budowlanych, burmistrz Marek Długozima podpisał aneks do umowy z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim umożliwiającym uruchomienie nowej placówki edukacyjnej w roku szkolnym 2014/2015. Oznacza to, że już od września tego roku, swoje pierwsze dni działalności rozpocznie Szkoła Muzyczna w Trzebnicy.

Pierwotnie szkoła miała być otwarta w roku ubiegłym, jednak z uwagi na problem z głównym wykonawcą, realizującym również remont budynku pod nową szkołę podstawową, gmina była zmuszona do wstrzymania prac przy szkole muzycznej.

Doświadczenie ze Szkołą Podstawową nr 2 pokazało, że szybciej i sprawniej jest przeprowadzić remont dzieląc inwestycję na mniejsze zadania. Tak też zrobiliśmy w tym przypadku. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ryzyko nieukończenia prac w oczekiwanym przez nas terminie – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje – Szkoła muzyczna jest odpowiedzią na oczekiwania dzieci i ich rodziców, którzy pragną umożliwić swoim pociechom jak najlepszy rozwój i poszerzyć zakres ich zainteresowań. Kształcenie muzyczne rozwija w dzieciach i młodzieży wiele pozytywnych cech, które z pewnością będą później procentować w ich dalszym rozwoju.

IMG_5002.jpeg
Plac budowy wizytował burmistrz Marek Długozima wraz z Sekretarzem Gminy Trzebnica Danielem Buczakiem, Naczelnikiem wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniewiem Zarzecznym oraz pracownikiem wydziału TI Ryszardem Siwikiem.

Poszczególne zadania prowadzonych obecnie prac, obejmują swym zakresem:

- Zadanie I – Roboty ogólnobudowlane, w tym roboty rozbiórkowe, budowlane w piwnicy, wzmocnienie istniejących stropów, ścian, sufitów, posadzek, wykonanie stolarki drzwiowej. Roboty termomodernizacyjne. Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne. Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma: DUD-BUD Spółka jawna, Łukasz Duda i Michał Nosal, ul. Racławicka 14, 33-100 Tarnów.

- Zadanie II – Przedmiotem zadania 2 jest dostawa i montaż okien zewnętrznych wraz z parapetami wewnętrznymi oraz drzwi wejściowych głównych. Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma: Stolarstwo Ogólne Zygmunt Maleszka, ul. 3-go Maja 17, Dobroszyce.

- Zadanie III – Przedmiotem zadania 3 jest przeprowadzenie remontu istniejących zabytkowych biegów schodowych i balustrad na klatce schodowej budynku Szkoły Muzycznej. Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowe STYROBUD Sp. z o.o. Wilczyn, ul. Obornicka 24.

- Zadanie IV – Przedmiotem zadania jest wykonanie loggii, a także elewacji budynku oraz roboty wykończeniowe schodów wejściowych głównych do budynku Szkoły Muzycznej. Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowe STYROBUD Sp. z o.o. Wilczyn, ul. Obornicka 24.

- Zadanie V – przedmiotem zadania jest wykonanie instalacji elektrycznej w tym montaż instalacji oświetleniowej, oddymiania, radiowęzła, instalacji okablowania strukturalnego, instalacji wyrównawczych, uziemiającej i odgromowej. Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma:Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowe STYROBUD Sp. z o.o. Wilczyn, ul. Obornicka 24.

IMG_4989.jpeg
Prace postępują zgodnie z planem, w wybranych pomieszczeniach wylewana jest już posadzka betonowa.

IMG_4988.jpeg


IMG_4984.jpeg
 

Przypominamy również, o trwającym naborze do nowopowstającej placówki, szczegóły TU