Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Gmina zajęła czołowe miejsce w rankingu sportowych wydatków inwestycyjnych

Według rankingu, który został sporządzony przez tygodnik Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego opublikowanego pod koniec grudnia minionego 2010 roku Gmina Trzebnica zajmuje jedno z czołowych miejsc w kategorii miast powiatowych. Zestawienie pokazuje wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca w dziale kultura fizyczna i sport w latach 2007-2009 w miastach powiatowych (w zł per capita, uwzględniając inflację) – tabela poniżej.

Gmina Trzebnica zajęła:

- 17 miejsce na 100 przedstawionych w rankingu miast powiatowych,
- 3 miejsce w województwie dolnośląskim po Oleśnicy i Polkowicach.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w rankingu Powiat Trzebnicki nie figuruje wśród 100 najlepszych.

Jak powiedział Burmistrz Marek Długozima: „Cieszę się, że zajęliśmy w tym rankingu tak wysoką pozycję, jesteśmy trzecią gminą inwestującą w infrastrukturę sportową w województwie dolnośląskim, po ośrodkach takich jak Oleśnica czy Polkowice. Pokazuje to, że dobrze wydatkujemy pieniądze budżetowe na zadania z zakresu wydatków inwestycyjnych na kulturę fizyczną i sport. Pragnę, aby te już istniejące oraz nowe inwestycje sportowe na terenie naszej gminy motywowały wszystkich mieszkańców od najmłodszych lat po wiek dojrzały do uprawiania różnych dyscyplin sportu. Wszystkim grupom sportowców od amatorów po grupy zrzeszone w klubach i stowarzyszeniach życzę wspaniałych wyników w Nowym 2011 Roku.”


ranking.jpeg
Wydatki inwestycyjne w miastach powiatowych na kulturę fizyczną i sport w latach 2007-2009.