Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wielka Orkiestra zagrała w Trzebnicy

9. stycznia 2011 roku odbył się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze w całym kraju zbierali pieniądze na sprzęt dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Gmina Trzebnica również włączyła się w finał tegorocznej zbiórki.

Podobnie jak w latach poprzednich finał odbył się w Trzebnickim Ośrodku Kultury. Wszystko zaczęło się już o godzinie 15:00 od występu zespołu tanecznego „Lejdis”. Chwilę później na scenie pojawili się tancerze ze Studia Tańca Klasycznego „Sofija” oraz pokaz tańca brzucha – An Najma. Między licytacjami wszystkim odwiedzającym czas umilali: zespół Apokalipsa, Marek Zgóra, Laughin Cry oraz Grupa Podwyższonego Ryzyka i ACE Dynastia. Największą popularnością cieszył się występ kabaretu Liquidmime, czyli Jima Williamsa – trzebniczanina znanego przede wszystkim z występów w popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent!”. Jego wystep zgromadził komplet publiczności.

Warto zwrócić uwagę na czynne włączenie się w oragniazację finału Powiatowej Komendy Policji, która jak co roku przeprowadziła szkolenie wolontariuszy z zakresu bezpieczeństwa. Od samego rana na akcję WOŚP w Trzebnicy za pomocą radiowozu i megafonu zapraszała Komenda Straży Pożarnej zaś Ochotnicza Straż Pożarna towarzyszyła wolontariuszom w Cerekwicy. W akcję WOŚP włączyli się także mieszkańcy Skarszyna. Maskotka tegorocznego finału był Komisarz Lew. Najbardziej jednak cieszy fakt, że pobity został kolejny rekord. Wolontariusze zebrali 29 532,12 zł., 102,64 euro, 29,52 funtów brytyjskich oraz 469,70 koron czeskich. Podczas aukcji wylicytowany został m.in. tygodniowy pobyt w apartamencie w Międzyzdrojach dla 4 osób, olbrzymi tort od p. Adama Kosowskiego – właściciela cukierni „Beza”, pluszowe serce od harcerek oraz zestaw dla rowerzysty ufundowany przez trzebnicki oddział BGŻ. Trzebniczanie znów udowodnili, że mają wielkie i hojne serca. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku wspólnymi siłami pobijemy kolejny rekord.

 

wosp.jpeg