Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Remont świetlicy w Nowym Dworze

Trwa remont świetlicy wiejskiej w Nowym Dworze, odnowione zostanie wnętrze obiektu. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Gminy Trzebnica znów zyskają miejsce do wzajemnej integracji i wypełniania wolnego czasu dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich. Prace wewnątrz obiektu obejmują położenie nowej posadzki z płytek ceramicznych, malowanie ścian, zamontowanie nowych futryn i drzwi, wyremontowanie łazienki wraz z instalacją białego montażu oraz wyremontowanie pomieszczeń gospodarczych.

- Cieszy nasz ogromnie ta inwestycja Gminy Trzebnica w naszą społeczność. Wygląd świetlicy przed remontem nie zachwycał ani nie zachęcał do korzystania z niej, teraz na pewno się to zmieni – mówi Marek Paszkot sołtys Nowego Dworu i dodaje - zawsze przyjemniej jest spotykać się w znajomych wszystkim, ale odnowionych murach, to miejsce potrzebowało gruntownego remontu. Już teraz mamy pierwsze rezerwacje terminów na imprezy okolicznościowe, takie jak choćby komunie czy urodziny. Po remoncie to miejsce zacznie żyć, jestem bardzo wdzięczny burmistrzowi Markowi Długozimie, że zainteresował się naszym problemem - kończy.

Warto przypomnieć, że ta inwestycja to nie pierwsze tego typu działania w naszej gminie. Wcześniej do użytku oddane zostały również, odremontowane lub wybudowane od podstaw, świetlice, w Brochocinie czy w Głuchowie Górnym, a także w Brzykowie, Komorowie, Brzeziu, Raszowie i wielu innych miejscach.

 - Ważne by pamiętać o tradycji, o historii miejsc, z których się wywodzimy, dlatego tak ważnym jest, by ludzie mieli się gdzie spotykać, gdzie dzielić się wspomnieniami i kultywować tradycje, poprzez różnorodne inicjatywy. -  mówi burmistrz Marek Długozima. - Ważne jest również, by dzieci i młodzież z terenu gminy mogła aktywnie spędzać czas rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Aby móc to robić, należy mieć ku temu odpowiednie warunki. Dlatego konsekwentnie realizujemy modernizację i budowę świetlic wiejskich – lokalnych miejsc integracji, wyposażając je również w niezbędny sprzęt, w tym sprzęt multimedialny. Dodaje również – jestem zbudowany postawą sołtysów, którzy wykazują zaangażowanie i troskę o mieszkańców swoich miejscowości. Są oni dla mnie dobrym partnerem do współpracy, co sobie bardzo cenię, podobnie z resztą jak mieszkańcy, którzy ich wybierają -  kończy.

IMG_2014.jpeg
Obiekt wizytował burmistrz Marek Długozima oraz Marek Paszkot - sołtys Nowego Dworu.

IMG_2010.jpeg
Świetlica jest poddawana wewnątrz kompletnemu remontowi.

IMG_0140.jpeg
Wcześniej, pomimo starań mieszkańców, świetlica nie zachęcała swoim wyglądem do odwiedzania jej.