Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

26. Uliczny Bieg Sylwestrowy

Już po raz 26. Trzebnica na sportowo pożegnała mijający i przywitała Nowy Rok. W tegorocznym Biegu wzięło udział blisko 1000 uczestników z terenu Gminy Trzebnica, całego kraju i zagranicy. Z roku na rok ten rodzaj pożegnania starego roku i powitanie nowego staje się coraz popularniejszy.

Już od wczesnych godzin przedpołudniowych na ulicach miasta panowała wspaniała sportowa atmosfera. Tak jak w poprzednich latach trasa składała się z trzech pętli, o łącznej długości 10 km i przebiegała ulicami: Piłsudskiego, Daszyńskiego, Rynek, Obornicką, Żołnierzy Września, Obrońców Pokoju, Ks. Bochenka, Witosa, Polną, Wałową, Słoneczną, Głowackiego, Polną, Sienkiewicza. Uczestnicy biegu startowali w różnych kategoriach wiekowych i tak odbywała się klasyfikacja generalna. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych bieg odbył się bez przeszkód i z ponad 1000 zgłoszonych uczestników ukończyło go 918 osób. Na mecie na każdego czekał medal i dyplom oraz ciepły posiłek.

Organizatorami tegorocznej edycji Biegu Sylwestrowego byli: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Rada Miejska w Trzebnicy z Przewodniczącym Karolem Idzikiem na czele, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Hala Sportowa ZAPO. Patronat honorowy nad biegiem sprawowała znakomita polska lekkoatletka i trzykrotna olimpijka Urszula Włodarczyk. Patronat Medialny nad tym wydarzeniem objęła TVP Wrocław, Radio Wrocław, Słowo Sportowe, maratonypolskie.pl oraz NOWa Gazeta Trzebnicka. Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez sponsorów biegu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło tuż po podliczeniu wyników przez jury biegu w Hali ZAPO. Zwycięzcy odebrali nagrody i gratulacje z rąk Burmistrza Marka Długozimy, Patrona Honorowego Urszuli Włodarczyk i Dyrektora ZAPO Jerzego Treli oraz Radnych Rady Miejskiej. Po dekoracji licznie zebrani na hali biegacze hucznie nagradzali brawami zwycięzców na podium i robili pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo rozdano statuetki w klasyfikacji organizowanych na terenie gminy Leśnych Przedbiegów oraz medale I Koleżeńskiego Maratonu Trzebnickiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom.

Już dziś zapraszamy za rok!

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.biegsylwestrowy.pl.

 

IMG_1848.jpeg
Start 26. Ulicznego Biegu Sylwestrowego przy Urzędzie Miejskim.

IMG_0443.jpeg
Peleton biegaczy szybko wypełnił ulicę Daszyńskiego.

_IGP2736.jpeg
Pierwszy na metę wbiegł Arkadiusz Gardzielewski z Rzeżęcina z czasem 0:30:18.

DSC01754.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie dr Urszuli Włodarczyk oraz Burmistrza Marka Długozimy z Katarzyną Kowalską z Włocławka, która zajęła I miejsce.

DSC01741.jpeg
Wspólne zdjęcie zwycięzców w kategorii mężczyzn.