• EN
  • DE

Koncert w Trzebnicy w ramach 29. Festiwalu Musica Polonica Nova

Gmina Trzebnica została partnerem 29. Festiwalu Musica Polonica Nova. 9 kwietnia (środa) o godz. 19:00 na Poddaszu Pocysterskiego Klasztoru Sióstr Boromeuszek odbył się wyjątkowy koncert. Prezentujemy twórców projektu "Genesis", którzy wystąpili w Trzebnicy.  

plakat_musicapolonicanova.jpeg

PAWEŁ HENDRICH

P. Hendrich 02 (photo by Bartek Sadowski).jpeg

W roku 1998 podjął naukę kompozycji u Jerzego Filca. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest także absolwentem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem). Na przełomie 2005 i 2006 przebywał w Hochschule für Musik w Kolonii w ramach programu stypendialnego Socrates-Erasmus, gdzie studiował kompozycję w klasie Yorka Höllera. W latach 2004-2008 był stypendystą Ministra Kultury. W latach 2006-2008 otrzymywał stypendium Miasta Wrocławia. W roku 2009 otrzymał stypendium Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W roku 2007 został objęty przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego 4-letnim Programem Promocji 13 Kompozytorów. W roku 2010 został uhonorowany członkostwem w Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Od roku 2008 jest zatrudniony w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na stanowisku asystenta. W roku 2012 otrzymał stopień doktora w dziedzinie sztuki muzycznej.
Od kilku lat programuje w środowisku Max/MSP i wykonuje muzykę elektroakustyczną. Wraz z Cezarym Duchnowskim i Sławomirem Kupczakiem tworzy trio „Phonos ek Mechanes”, które zajmuje się wykonywaniem muzyki elektroakustycznej na żywo. Do tej pory zespół występował na festiwalach muzyki improwizowanej, współczesnej i elektroakustycznej, m. in. na festiwalach „Audio Art” w Warszawie i Krakowie, na „Avant Music Festival” i „Biennale WRO” we Wrocławiu, festiwalu „Ad Libitum” w Warszawie, festiwalu „Kody” w Lublinie, jak i na cyklu koncertów Contem.Ucha w Filharmonii Łódzkiej. Wraz z fenomenalnym skrzypkiem jazzowym – Adamem Bałdychem tworzy projekt Avatar.

AGATA ZUBEL


Agata Zubel - foto Barbara Czartoryska.jpeg

Wrocławianka, członek Związku Kompozytorów Polskich. Ukończyła z wyróżnieniem Primus Inter Pares studia kompozytorskie w klasie Jana Wichrowskiego 
oraz wokalne pod kierunkiem Danuty Paziuk-Zipser w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W 2004 roku uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej. Wykładowca we wrocławskiej akademii muzycznej. Stypendystka m.in. Ministra Kultury, Rockefeller Foundation, Ernst von Siemens Musikstiftung, Zarządu Miasta Wrocławia, oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowe. Jako wokalistka brała udział w wielu prestiżowych wydarzeniach muzycznych. W jej repertuarze specjalne miejsce zajmuje muzyka najnowsza. Koncertowała w wielu państwach Europy a także w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Laureatka kilkunastu konkursów (w tym międzynarodowych) – zarówno wokalnych jak i kompozytorskich. Szczególnym wydarzeniem roku 2012 był koncert zespołu Klangforum Wien podczas festiwalu Sacrum Profanum w całości poświęcony jej kompozycjom. Natomiast w roku 2013 jej kompozycja “Not I” zarejestrowana wraz z Klangforum Wien reprezentująca Polskie Radio otrzymała najwyższą notę podczas 60. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO w Pradze.

ANDRZEJ BAUER


Andrzej Bauer.jpeg

Łodzianin. Profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jeden z nielicznych stypendystów wybitnego kompozytora- Witolda Lutosławskiego. Wiolonczelista koncertujący regularnie z większością polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych, a zespoły takie jak Filharmonia Narodowa i Sinfonia Varsovia zapraszają go jako solistę swoich europejskich tras koncertowych. Andrzej Bauer nagrywał dla wielu polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Brał udział w międzynarodowych festiwalach. Występował w większości krajów Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium. Został laureatem Międzynarodowego Konkursu „Praska Wiosna” i nagrody Parlamentu Europy i Rady Europejskiej. Założyciel i opiekun artystyczny „Warszawskiej Grupy Cellonet”.

CEZARY DUCHNOWSKI

Duchnowski.jpeg

Urodził się w Elblągu. Studiował kompozycję w klasie prof. Leszka Wisłockiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Obecnie wykłada tam m. in. realizację muzyki komputerowej. Inicjator założenia Studia Kompozycji Komputerowej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ma w swoim dorobku utwory zarówno kameralne jak i symfoniczne. Od kilku lat czołowe miejsce w jego działalności zajmuje twórczość elektroakustyczna. Tworzy wraz z Agatą Zubel duet ElettroVoce realizując projekty na głos i elektronikę. Chętnie współpracuje z muzykami jazzowymi a także innymi artystami, których pasją jest kreowanie muzyki na żywo. Wraz z Pawłem Hendrichem i Sławomirem Kupczakiem powołał do życia grupę Phonos ek Mechanes. W ramch niej uprawia szczególny rodzaj elektronicznej muzyki improwizowanej - human-electronics, gdzie komputery kontrolowane są akustycznymi instrumentami. Wraz z Marcinem Rupocińskim założył grupę Morphai - formację podejmującą artystyczne inicjatywy o profilu interdyscyplinarnym.

JACEK KOCHAN

Jacek-Kochan-fot.Wladyslaw-Lemm.jpeg
Kompozytor, aranżer, perkusjonista, absolwent ASP w Krakowie. Studiował muzykę w klasie perkusjii i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton. Przez wiele lat mieszkał w USA, gdzie brał czynny udział w życiu muzycznym. Pisał i nagrywał utwory chóralne i orkiestralne. W 1995r. powrócił do Europy, gdzie kontynuuje swoją działalność.
Współpracuje z wieloma formacjami muzycznymi takimi jak: AJEE, PAANSORI PROJECT, SHARING SPACES, PAPERSONUS, CHOPIN AROUND). Występował z nimi na wielu festiwalach i koncertach nowej muzyki improwizowanej, jazzowej i współczesnej. W 2006 podczas “Warszawskiej jesieni” zaprezentował swoją kompozycję “Alsamples” na wiolonczelę, puzon, klarnet basowy, perkusję, trąbkę ćwierćtonową, elektronikę i mały chór, a na festiwalu Drumblys w Kownie kompozycje na elektronikę i solo perkusję. Podczas trzeciej edycji festiwalu Musica Electronica Nova, przedstawil swój nowy projekt “Papersonus”, na dwa fortepiany, elektronikę i unikalny instrument: papersonix. Wystepował także jako solista z Polską Orkiestrą Radiową oraz Nowojorską MOM Jazz Philharmonic Orchestra, w utworach Bogusława Schaffera “Course J” i Krzysztofa Knittla “Lipps”. Nagrał wiele płyt w tym 18 solowych.

MACIEJ WALCZAK

Maciej Walczak.jpeg

Instrumentalista audiowizualny, kompozytor, programista. W latach 1982-1986 studiował grę na wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Łodzi. Naukę kontynuował w Statliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. Tematem studiów były: kompozycja, muzyka komputerowa, multimedia, video, programowanie, interaktywne koncepcje, live-elektronik. Naukę ukończył z dyplomem „Kompozycja, Muzyka komputerowa, Nowe media". W latach 1990-1994 pracowal w studio muzyki elektronicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Pokazy multimedialne realizuje przy użyciu komputerów w oparciu o własne oprogramowanie i nie tylko. Pierwsza prezentacja audio-wizualna miała miejsce w Łodzi w 1988 r. Od tego czasu realizuje koncerty w kraju i zagranicą.

Więcej informacji o wydarzeniu