Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Znamy już nowych radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wybory odbyły się w pięciu placówkach oświatowych z tereny naszej gminy – Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego, Powiatowym Gimnazjum Sportowo-Językowym, Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego, Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica oraz w Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim. Wybrano 20 nowych młodzieżowych Radnych.

Do udziału w wyborach zgłoszono aż 41 kandydatów. Najmniej kłopotu z wyborem reprezentantów do Młodzieżowej Rady Miejskiej miało Gimnazjum z Ujeźdźca Wielkiego. Tam wybory były tylko formalnością - startowało 4 kandydatów, a właśnie na maksymalnie tyle osób każdy uczeń z wymienionych szkół mógł oddać swój głos w danym okręgu.

Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Młodzieżowej Radzie Miejskiej reprezentować będzie: Karolina Oksińska (187 głosów), Wiktoria Jaros (123 głosy), Sylwia Ostasiuk (120 głosów), Monika Fontin (115 głosów). W głosowaniu wzięło udział 322 osoby, co stanowiło 87,5% uprawnionych do głosowania.

W Powiatowym Gimnazjum Sportowo-Językowym w głosowaniu wzięło udział 261 uczniów, co stanowi 87% uprawnionych do głosowania. Szkołę reprezentować będą: Katarzyna Pop (145 głosów), Karolina Seredyńska (135 głosów), Kaja Świderska (129 głosów), Justyna Bargiel (63 głosy).

Radnym w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego zostali: Izabela Franczak (134 głosów), Maciej Zielonka (125 głosów), Weronika Grech (123 głosy), Kamila Kotara (118 głosów). W głosowaniu wzięło udział 313 osób, co stanowi 86% uprawnionych do głosowania.

Z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica radnymi zostali: Patrycja Bielicka (203 głosy), Agnieszka Cierniak (174 głosy), Eryka Mołodkiewicz (137 głosów), Marcin Piasecki (135 głosów). W głosowaniu wzięło udział 328 uczniów, co stanowi 53% uprawnionych do głosowania.

Monika Boczoń (45 głosów), Weronika Mazur (55 głosów), Karolina Psiurka (41 głosów), Aleksandra Stelmach (60 głosów) reprezentować będą w MRM z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim. Frekwencja w szkole wyniosła 91 %. W głosowaniu wzięło udział 87 uczniów.

O podsumowanie swojej pracy w Młodzieżowej Radzie Miejskiej poprosiliśmy kończącą już kadencję Roksanę Sieniuć. - Praca w MRM nauczyła mnie odpowiedzialności, współpracy i wzajemnego szacunku. Żałuję, że niektórych projektów nie udało się zrealizować. Liczę na to, że nasze pomysły przypadną do gustu radnym nowej kadencji. Przyszłym radnym sugeruję, aby przypominali w szkołach, że MRM jest, działa i czym się zajmuje. Niech wspólnie zastanawiają się co można zmienić, nad czym warto popracować, czym warto się zająć.

Przypomnijmy, że zadaniem Rady jest reprezentowanie potrzeb, próśb czy zapytań, skierowanych do władz, w imieniu młodego pokolenia. Do jej kompetencji należy, m.in. opiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej regulujących sprawy mające wpływ na warunki rozwoju młodego pokolenia, występowanie do Przewodniczącego Rady Miejskiej, radnych oraz Burmistrza Gminy Trzebnica z wnioskami o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej, a także przedstawianie opinii we wszystkich sprawach dotyczących młodzieży.
 

DSC_0994.jpeg
Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

DSC_0991.jpeg
Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

DSC_0967.jpeg
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy

DSC_0966.jpeg
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy