Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Pożegnanie Dr. Andrzeja Boneckiego

We wtorek 25 marca w Trzebnickim Centrum Medycznym Zdrój pracownicy przychodni wraz z Panią Prezes Anna Imielską oraz burmistrzem Markiem Długozimą pożegnali dr Andrzeja Boneckiego. Na jego ręce burmistrz w podzięce za wiele lat służby medycznej złożył drobny upominek oraz list gratulacyjny, w którym czytamy między innymi: „ Pragnę złożyć na Pana ręce serdeczne gratulacje za wieloletnią i owocną pracę, która została doceniona przez najbardziej wymagających reprezentantów, jakimi są pacjenci”.

Pan doktor jest z nami odkąd pamiętam, sam wielokrotnie korzystałem z jego pomocy i jestem mu wdzięczny za jego profesjonalizm, rzetelność i serdeczność, tak samo jak wszyscy mieszkańcy, którym pomógł - powiedział burmistrz podczas wręczania listu. Podczas całego spotkania nie brakowało emocji, wyraźnie wzruszony był sam doktor Bonecki, jak i wszyscy pracownicy biorący udział w spotkaniu. Dla wielu była to sentymentalna podróż do początków zawodowej kariery, ponieważ to właśnie doktor Bonecki, jako dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej przyjmował ich do pracy.

Urodził się 02 października 1932 w Kozienicach. Jako lekarz pracował od 1950 roku. Z Trzebnicą związany od 01 maja 1982 roku, kiedy to objął stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej, które piastował do 31 marca 1991 r.

W tym czasie pracował także, jako lekarz w Poradni Rehabilitacji Leczniczej, w Oddziale chirurgicznym Szpitala w Trzebnicy pełniąc dyżury stacjonarne oraz w Trzebnickim Pogotowiu Ratunkowym, pełniąc dyżury wyjazdowe. Od 1 sierpnia 1993 rozpoczął pracę w Ośrodku Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej w Trzebnicy na stanowisku starszego asystenta – gdzie pełnił dyżury chirurgiczne stacjonarne.

Od stycznia 2001 roku do dnia 25 marca 2014 roku związany z Trzebnickim Centrum Medycznym Zdrój.

Jak mówią o nim jego najbliżsi współpracownicy - doktor Bonecki to wspaniały człowiek, oddany przyjaciel, bardzo dobry lekarz, dla którego pacjent zawsze był najważniejszy, zawsze oddany pracy i służbie innym. A hobbistycznie wielki miłośnik historii Polski i świata, szczególnie okresu II wojny światowej, posiadający na ten temat ogromną wiedzę i wciąż wielkie zaangażowanie w powiększanie jej.

Doktor Bonecki, choć kończy zawodową karierę, wcale nie zamierza rezygnować z pomocy innym.- Człowiek, który tak kocha ludzi, rozmowy z nimi, oraz pomaganie im, nie mógłby się zamknąć w czterech ścianach, ma w sobie jeszcze wiele energii, którą na pewno spożytkuje pomagając innym - mówi o nim żona. Razem planują otworzenie domu spokojnej starości, którego honorowym prezesem miałby być właśnie doktor Andrzej Bonecki. Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości, by ludzie dalej mogli czerpać z pana wiedzy i dobroci serca. Powodzenia!

IMG_1484_małe.jpeg
Wyraźnie wzruszony Dr. Andrzej Boniecki odbiera podziekowania z rąk burmistrza Marka Długozimy, Anny Imielskiej - Prezes TCMZ oraz wszystkich pracowników Centrum Medycznego Zdrój, za wieloletnią służbę pacjentom.
list_gratulacyjny_dr_bonecki.jpeg
Kopia podziękowań burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy.