Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Powstaje kolejny plac zabaw

Rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę nowego placu zabaw na osiedlu „Brama Trębaczy”. Plac budowy ze względów bezpieczeństwa został zagrodzony, rozpoczęły się prace ziemne, demontaż starej kostki brukowej, usunięto również przeszkadzające w rozbudowie drzewa. Całość terenu zostanie przearanżowana, oprócz nowego placu zabaw pojawią się również nowe chodniki. Prace prowadzi firma Free Kids s.c. A Gąsiorek, Z. Andruszewski, z Zawonii.

Plac budowy wizytował burmistrz Marek Długozima - Jest to kolejny krok w zapewnieniu jak najlepszych warunków do rozwoju i bezpiecznej zabawy dla dzieci z naszej gminy. Powstające place zabaw spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a ich szeroka oferta urządzeń zabawowych, zapewni długie godziny rozrywki naszym najmłodszym mieszkańcom – skomentował wcześniej sprawę budowy burmistrz Marek Długozima. - Cieszy mnie ilość zrealizowanych, z myślą o dzieciach, inwestycji. Niedawno oddane do użytku zostały place zabaw w Skarszynie i Koczurkach, w planach mamy kolejne w Masłowcu, Taczowie Dużym, Przedszkolu Nr1 i innych lokalizacjach. Wciąż też powstają nowe boiska i świetlice, robimy wszystko co możemy, by dzieci miały zapewnione komfortowe warunki do zabawy i nauki, bo to one są naszą największą inwestycją w przyszłość – dodał.

Sami mieszkańcy również entuzjastycznie podchodzą do mającej powstać inwestycji, czego dowodem jest choćby wypowiedź pani Stachowicz, mamy małego Tomka. - Obecnie moje dziecko nie ma się gdzie bawić, więc jestem oczywiście na tak. Teraz ten plac nie wygląda zachęcająco, straszą na nim stare sprzęty do zabaw – powiedziała. - Nie wiem, czy zdecydowałabym się, wysłać tam moje dziecko. Widziałam nowy plac zabaw w Parku Solidarności, jest naprawdę piękny i zachęca do zabawy, mam nadzieję, ze ten nasz będzie jeszcze bardziej urokliwy – zakończyła swoją wypowiedź.

Plac zabaw będzie jednym z większych w Gminie Trzebnica, przez co, zapewne stanie się głównym centrum rozrywki, dzieci w tej części miasta. Nowa aranżacja terenu w jego bliskim otoczeniu, pozwoli na przyjemne spędzenie czasu rodzicom bawiących się dzieci jak i mieszkańcom pobliskich bloków. Planowane zakończenie prac, ma nastąpić pod koniec maja.

IMG_1632.jpeg
Plac budow został ogrodzony, rozpoczął się proces wyrównywania terenu.

 IMG_1628.jpeg
Plac budowy wizytował Burmistrz Marek Długozima, w towarzystwie Moniki Białas z wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Sabiny Janiszewskiej z ERGO Sp. Z o. o. oraz przedstawiciela wykonawcy Artura Gąsiorka.

IMG_1637.jpeg
Przearanżowana zostanie także przestrzeń przy placu zabaw, przesunięte zostaną chodniki, a zużytą płytyę chodnikową zastąpi kostka brukowa.