Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zakręceni w kulturze, wkręceni w sport!

Od niedawna w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu zauważyć można szereg zmian. Dotyczą one budowania spójnego wizerunku zarówno w części kultury, jak i sportu, strategii działania wokół nowego motta: zakręceni w kulturze, wkręceni w sport, uspójniania systemu identyfikacji wizualnej, scalającej część kulturalną i sportową Centrum poprzez system oznakowania obiektów i wnętrz. Najbliższe zaplanowane działania dotyczą prac nad aktywizacją mieszkańców niezależnie od ich wieku, poszerzeniem oferty zajęć z zakresu kultury i sportu adresowanych do dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów, utworzeniem stref działań oraz prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami na obiektach należących do Centrum, w przestrzeni wokół obiektów, ale i w zakątkach miasta.

Od pierwszych dni lutego konsekwentnie cały zespół osób pracujących na różnych stanowiskach w Centrum buduje przyjazne otoczenie dla wszystkich korzystających z oferty: powstała Strefa dla dzieci - kącik, w którym swoje miejsce dotychczas miały wyłącznie kwiaty, został przerobiony na strefę, w której dzieci mogą spędzić czas bawiąc się układankami z wizerunkiem Super Kota czy malując przygotowane obrazki z rysunkami różnych miejsc w Trzebnicy. Dwa kolorowe stoliki, malutkie krzesełka, trochę kredek i klocków wystarczyło, by ucieszyć dziesiątki maluchów, które teraz z chęcią przebywają w tym barwnym miejscu. A rodzice i dziadkowie czekają wsłuchując się w muzykę płynącą przez korytarz lub oddają się lekturze czasopism wypożyczonych w bibliotece na parterze. Smooth jazz czy ciepłe brzmienie gitary akustycznej stanowią idealne tło do odpoczynku po pracy i doskonale relaksują czekających. Młodzież zaś spotyka się na parterze prowadząc ożywione rozmowy przy stoliczkach. Ozdobione okna wprowadzają kolorowe błyski na korytarze. Również obiekty sportowe czekają na rozpoczynający się nowy sezon.

DSCF5867_małe.jpeg

- Pragnę zainteresować mieszkańców - Centrum - w myśl motta i wyjść w miarę możliwości naprzeciw ich oczekiwaniom, słuchając również ciekawych pomysłów. Powiew wiosennego powietrza sprzyja takim działaniom. W Centrum każdy znajdzie coś dla siebie: obejrzy ciekawą wystawę w Galerii Stara Kręgielnia, już docenianych artystów jak i tych, którzy dotąd działali w zaciszu, weźmie udział w wernisażu, spotka ciekawych ludzi w bibliotece lub na wykładzie w Sali Kameralnej, obejrzy koncert, kabaret, pójdzie ze znajomymi na festiwal, rozwinie nieznany talent w Pracowni Rękodzieła lub Pracowni Malarstwa i Rysunku, skorzysta z zajęć ruchowych na Sali Dynamiki lub po prostu obejrzy najnowszy hit kinowy w sobotnie popołudnie. A w sporcie dowolność na miarę możliwości każdego. Wiosenna pogoda sprzyja spacerom z kijkami, jeździe na rowerze, biegom lub wyjściu na boisko, kort. Sportowe obiekty gminy, już prawie przygotowane do sezonu, czekają otwarte na wszystkich, którym bliska jest aktywność na świeżym powietrzu bez względu na wiek, lub chwila spędzona w towarzystwie dobrych znajomych. Intensywnie przygotowujemy się również do jednego z większych tegorocznych sportowych wydarzeń, jakim będzie Puchar Polski w Nordic Walking w Trzebnicy tuż po świętach – mówi p. o. Dyrektor Agnieszka Pawlaczek.

Sukces zajęć feryjnych, w szczególności Improferii, zaowocował kolejnymi pomysłami na poszerzenie i odświeżenie oferty Centrum. Powstała nowa sekcja – Teatr Improwizacji, na którą prowadzący zapraszają w środy. Niezależnie funkcjonuje Formacja DeFormacja i Mażoretki AIDA, do których dołączają kolejne osoby rozwijające swój talent. Centrum jako partner programu Rodzina 3+, tuż po Świętach Wielkanocnych zainicjuje w soboty projekt dedykowany całym rodzinom. Na początku maja ruszą kolejne ciekawe sekcje i zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Już dziś Centrum zaprasza do odwiedzenia nowych wystaw - kolorowych grafik i gobelinów Marii Gostylli – Pachuckiej pt. „Wiosna w Trzebnicy” oraz autorskiej wystawy fotografii Kasi Koćmy, prowadzącej tu warsztaty fotograficzne dla młodzieży. Jak co roku nie zabraknie wielkanocnej edycji Festiwalu Tradycji i Obrzędów, który kojarzy się z kolorowymi, ręcznie robionymi przez mieszkańców gminy cudeńkami. Wielkanocny Kiermasz w zbliżającą się Niedzielę Palmową wiosennie ozdobi nowy deptak. W ten dzień zawitają do miasta kolorowe palmy, które niesione przez dzieci, młodzież, całe rodziny oraz sołectwa gminy przejdą ulicami miasta. Więcej informacji o zaplanowanych wydarzeniach w najbliższym czasie znaleźć można na stronie www.tckis.trzebnica.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/tckis.

Patrycja Król

DSCF5877_małe.jpeg